HTC ostatnio szykuje sporo nowości dotyczących jego smartfonów z rodziny One. Na początku dowiedzieliśmy się o One X+, a teraz czas na HTC Proto, który, według doniesień, zastąpi najsłabszego z całej trójki One V.

Wielu producentów braki aktualizacji do kolejnych wersji Androida (Ice Cream Sandwich i Jelly Bean) tłumaczą zbyt słabą specyfikacją. HTC zagrało jednak po swojemu i postanowiło stworzyć smartfon z niższej półki pracujący właśnie na Lodowej Kanapce. Wielu użytkowników chwali ten model i nie uważa, że jego moc jest niewystarczająca.

Warto zaznaczyć, że posiada 512 MB pamięci RAM, jednordzeniowy procesor Snapdragon MSM8255 o mocy 1GHz oraz kompaktowy ekran 3.7″ o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Mimo, że urządzenie w normalnym użytkowaniu sprawuje się całkiem nieźle, to o bardziej poważnych zastosowaniach należy zapomnieć.

I to właśnie dla nieco nieco bardziej wymagających osób przeznaczony został HTC Proto. Jego CPU zostanie zastąpione jednostką o dwóch rdzeniach (MSM 8225), która pomimo identycznego taktowania sprawuje się znacznie lepiej. Sporą zmianą będzie też powiększenie wyświetlacza do czterech cali. Proto ma posiadać wsparcie Beats Audio, co może być zaskakujące z uwagi na to, że producent z Tajwanu postanowił sprzedać swoje udziały tej firmy. Pozostałe dane techniczne mają nie ulec zmianie. Dziwne, że nie zdecydowano się na rozbudowanie pamięci RAM o kolejne 512 MB.

HTC Proto prawdopodobnie na rynek wkroczy jeszcze w tym roku. Podoba Wam się?

Via

Be Sociable, Share!