Końcówka tego roku zapowiada się naprawdę gorąco dla fanów urządzeń mobilnych: iPhone 5, Microsoft Surface, Motorola RAZR HD, Samsung Galaxy Tab 10.1 czy oczywiście Galaxy Note II – to nas czeka w przeciągu paru miesięcy. Widocznie HTC pozazdrościło Samsungowi tego ostatniego modelu i również szykuje swój tabletofon.

Tak przynajmniej podaje serwis DigiTimes, według którego Tajwańczycy na przełomie września i października pokażą co najmniej pięciocalowe urządzenie. Charakteryzować się ma ono niesamowitą rozdzielczością 1794 x 1080 pixeli (to być może nawet 418 PPI!). Niestety, więcej informacji o nim jeszcze nie mamy.

Czy wieść jest prawdziwa? Warto być sceptycznym wobec takich newsów. Zagęszczenie pikseli na takiej powierzchni prezentuje się mało prawdopodobnie, tak samo jak sama plotka, która podobno wyszła na światło dzienne dzięki pracownikowi fabryki posiadającego zbyt długi język.

W każdym razie, szkoda, że nie znamy dokładniejszych informacji na temat nowego killera od HTC. Czy da radę powalczyć z drugą odsłoną Samsunga Galaxy Note? To może być ciężkie, gdyż jedynka sprzedała się znakomicie, mimo sprzecznych opinii na temat przydatności takiego urządzenia. Na chwilę obecną czekamy na dalsze informacje.

Via

Be Sociable, Share!