Samsung rozesłał zaproszenia na swoją konferencję, która odbędzie się 15 sierpnia i prawdopodobnie zostanie na niej zaprezentowane nowe urządzenie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to tablet.

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, to premiera Samsunga Note II. Możemy go jednak wykluczyć z prostego powodu – podczas wywiadu pracownik Samsunga powiedział, że ma on zostać zaprezentowany 29 sierpnia. Zatem najwidoczniej będzie to Galaxy Note 10.1. 

Note 10.1 ma być high-endowym tabletem z ekranem 10.1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jego specyfikacja prezentuje się naprawdę rewelacyjnie – czterordzeniowy  procesor Exynos 4412 1.4 GHz, 2 GB pamięci RAM, bateria o pojemności aż 7000mAh, aparat 5 MPx oraz 1.9 MPx z przodu, rysik S-Pen, oraz wsparcie dla HSPA+ czy GLONASS. Jednostką będzie sterował Android Ice Cream Sandwich 4.0.  Czego chcieć więcej? Oczywiście Androida Jelly Bean, lecz podobno po premierze tabletu miałaby nastąpić stosowna aktualizacja. Urządzenie zostało już zaprezentowane wprawdzie zaprezentowane na targach Mobile World Congress 2012, lecz wciąż nic nie wiadomo o wprowadzeniu go na rynek.

Nadchodząca prezentacja, na której Note 10.1 ma zostać ostatecznie zaprezentowany i zostać udostępniony do sprzedaży nosi nazwę „Meet the new way” (napotkaj nową drogę), a na zaproszeniach można się doszukać zarysu tabletu.

Via

Be Sociable, Share!