Tym razem udam się na poszukiwania najlepszego najlepszej aplikacji pozwalającej na internetowe rozmowy z innymi. Czy uda mi się znaleźć komunikator idealny? Zapraszam do lektury

GG

Jak wygląda jego wersja przeznaczona dla Androida? Jest niezła. Trzeba ją pochwalić za dobre wsparcie od twórców, którzy często wypuszczają dla niej aktualizacje. Samo kontaktowanie się z innymi jest wygodne. Program obsługuje rozbudowane statusy, opisy oraz synchronizuje kontakty z komputerem. Niestety, nie możemy za jego pomocą udostępniać innym osobom rzeczy z poziomu innych aplikacji (np. z youtube). Wewnętrznie możemy dzielić się tylko zdjęciami i to jedynie wtedy, gdy odbiorca jest dostępny. Plusem jest ładna i wygodna szata graficzna, dostępna w dwóch wersjach: jasnej i ciemnej. GG po za komunikatorem posiada wiele innych funkcji – można grać za jego pomocą w małe gierki ze znajomymi, sprawdzać horoskop… Niestety, mała ich część na chwilę obecną działają poprawnie. Mi taka próba uczynienia z GG wszystkomającego kombajnu się nie podoba, całość tylko zabiera niepotrzebne zasoby telefonu, choć wymagam tylko możliwości rozmawiania z innymi. Oczywiście, całość jest darmowa.

PLUSY:

 1. Wielka popularność w Polsce
 2. Dobry, przemyślany interfejs
 3. Współdzieli kontakty z komputerem
 4. Możliwość grania w gry ze znajomymi

MINUSY:

 1. Ubogie opcje dzielenia się multimediami
 2. Zasypywanie użytkownika zbędnymi, nie działającymi funkcjami
 3. Wysyłanie zdjęć tylko dostępnym użytkownikom

OCENA: 4/5 

 

Facebook Messenger

Jest to oficjalny klient czatu przeznaczony dla użytkowników Facebooka. Aby się kontaktować za jego pomocą, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w konto portalu Marka Zuckerberga. Niestety, jest on bardzo ubogi w opcje i chyba jedyną zaletą jest spore grono użytkowników. Ja czasami miałem problemy polegające na otrzymywaniu i wysyłaniu wiadomości z opóźnieniem, nawet trwającym ponad minutę. Dodatkowo, okno rozmowy rozpycha wiadomości tak, że na jednym ekranie nie mieści ich się za dużo. Ten komunikator mogę polecić tylko najbardziej zagorzałym fanom niebieskiego portalu społecznościowego.

PLUSY:

 1. Duża popularność w Polsce
 2. Prosta obsługa

MINUSY:

 1. Bardzo ubogi w opcje
 2. Okazjonalne problemy z wysyłaniem wiadomości

OCENA: 2/5 

WhatsApp Messenger

O ile w naszym kraju nie jest to zbyt popularny komunikator, to za oceanem odniósł spory sukces. Wielka szkoda, że Polacy z niego niechętnie korzystają – jest to chyba najlepszy program do rozmów z innymi. Posiada bardzo wygodnie, „ajfonowe” okno rozmów, świetne opcje udostępniania multimediów, oraz bogate okno ustawień. Fajną sprawą jest możliwość sprawdzenia ilości wysłanych wiadomości lub godziny, kiedy znajomy był ostatnio dostępny. Niestety, jedną i dla niektórych z pewnością znaczącą wadą jest to, że WhatsApp nie jest zupełnie darmowy – po roku użytkowania należy zakupić kosztujące dolara przedłużenie licencji.

PLUSY:

 1. Wygodne okno rozmowy
 2. Bardzo przyjemny w długotrwałym użytkowaniu
 3. Świetne dzielenie się multimediami
 4. Wiele małych udogodnień, których nie ma konkurencja

MINUSY:

 1. Po roku użytkowania kosztuje dolara
 2. Niewielka popularność w Polsce

OCENA: 4,5/5 

 

Google Talk/Google+ Czat

Można by stwierdzić, że Google stara się być dostępny w każdej dziedzinie. Nie inaczej jest wśród komunikatorów, gdzie Google również zdobył swą niszę. W tym przypadku jednak ciężko mówić o sukcesie. Jego programy same w sobie są dobre pod względem prowadzenia rozmów, lecz po prostu się nie przyjęły. Najpewniej jest to spowodowane zbyt mocnym uproszczeniem aplikacji – ustawienia ich obu są bardzo skromne. Mimo wszystko, posiadają bardzo udane okno rozmowy, które jest dosyć wyjątkowe i przede wszystkim bardzo wygodne.

PLUSY:

 1. Wygodne okno rozmowy
 2. Czysty i prosty interfejs

MINUSY:

 1. Mała popularność
 2. Brak opcji dzielenia się multimediami
 3. Zbyt uproszczony

OCENA: 3/5 

Kik Messenger

Jest to znany chyba każdemu zapalonemu użytkownikowi Instagrama program do konwersacji. Prezentuje się bardzo podobnie do WhatsAppa, lecz pozbawiony został jego największej wady – ceny. Można z niego korzystać za darmo przez cały czas, więc teoretycznie otrzymujemy program idealny. Niestety, ale nie. Gorzej wygląda tutaj przesyłanie obrazów – nie da się ich powiększyć i nie zapisują się automatycznie (choć to drugie dla wielu może być zaletą). Posiada też mniej opcji, przede wszystkim nie pokazuje w oknie rozmowy, czy użytkownik jest aktualnie dostępny. Mimo to, wciąż otrzymujemy świetny komunikator z bardzo fajnymi wtyczkami do pobrania, które mogą rozszerzyć jego funkcjonalność o np. przesyłanie własnoręcznie namalowanych na telefonie rysunków.

PLUSY:

 1. Wygodny i miły dla oka interfejs
 2.  Świetne plug-iny
 3. Całkiem rozbudowany

MINUSY:

 1. Przeciętne przesyłanie zdjęć
 2. Mimo wszystko gorszy od WhatsAppa

OCENA: 4/5 

Oczywiście, jest to tylko mała część wszystkich komunikatorów dostępnych dla Androida. Moim faworytem jest WhatsApp. A waszym? Zapraszam do dyskusji!

 

Ciekawe? Podziel się!