Specjaliści z XDA wzięli na warsztat Androida Jelly Bean i okazało się, że została w nim ukryta opcja posiadania wielu użytkowników na podobieństwo „dużych” Windowsów. Nie trzeba było długo czekać, aby udało im się ją odblokować. Rzeczywiście działa!

Czy Google miało zamiar wprowadzić do swojej żelkowej wersji Androida tę opcję? Wychodzi na to, że tak. Niestety, widocznie zmieniło zdanie, lecz utalentowani moderzy potrafili wykorzystać resztki kodu i udało im się wprowadzić tę funkcję w życie. Mogłaby ona doskonale się sprawdzić w tabletach, z których korzysta cała rodzina. Każdy użytkownik może posiadać osobną listę aplikacji, lockscreen, ekrany główne itp. Dla rodziców przydatne byłoby ukrycie wybranych programów przed swoimi pociechami oraz zablokowanie im dostępu do niektórych opcji.

Cała operacja została wykonana na Samsungu Galaxy S III obdarzonego CyanogenModem 10, oraz na paru innych urządzeniach, na których metoda sprawdziła się bez zarzutu. Aby utworzyć nowe konto, wystarczy wejść w terminal i wpisać dane przedstawione na poniższym filmiku. Kod nie został jeszcze dopracowany, więc nowy profil użytkownika nie działa jeszcze całkowicie poprawnie, choć być może już wkrótce magicy z XDA dadzą sobie z tym radę.

Filmik przedstawiający uruchomienie i działanie funkcji można obejrzeć poniżej:

 

 

Via/Via/Via

Be Sociable, Share!