Rovio w maju miało powód do świętowania – wtedy to ściągnięto miliardowy raz ich gry z serii Angry Birds. Stały się one fenomenem, który osiągnął niewyobrażalną popularność. Jak się okazuje, producent wcale nie spoczął na laurach i zapowiada soczystą aktualizację do najnowszej części Wściekłych Ptaków.

Już pojutrze miejsce będzie mieć niezwykle ważne wydarzenie dla NASA – na powierzchni czerwonej planety wyląduje łazik Curiosity, który pozwoli na eksporację Marsa w szczegółowy jak nigdy dotąd sposób. Na jego wyposażeniu znajdą się, między innymi, takie elementy jak działko laserowe (wow!) czy superdokładne kamery (jedne mogą one robić zdjęcia z mikroskopijną dokładnością, a inne fotografują w 3D!). Czemu o tym wspominam na stronie o smartfonach? A to dlatego, że nadchodzący update Angry Birds: Space będzie traktował właśnie o tym wydarzeniu.

Zadaniem Curiosity będzie analiza skał, pyłów oraz innych elementów atmo- i litosfery Marsa w celu odnalezienia odpowiedzi na fundamentalne pytanie: skąd się wzięło życie? Raczej mało prawdopodobnym scenariuszem jest to, że w trakcie badań łazik napotka na jego powierzchni zielone świnki wykradające jaja rozzłoszczonym ptakom, lecz Rovio jest innego zdania – tak wygląda zarys fabularny nadchodzącej aktualizacji.

Nie wiadomo jeszcze, co nowego ona wniesie, lecz na pewno możemy liczyć na nowe poziomy, które ulokowane będą na czerwonej planecie. Czy otrzymamy możliwość pojeżdżenia łazikiem NASA? Raczej nie, choć to mogłoby być ciekawe 🙂

Angry Birds Space: Red Planet ukaże się jeszcze tej jesieni. Czy jest na co czekać? Dla mnie – maniaka serii mającego w swej szafie koszulkę z wściekłym ptakiem – jest to pozycja obowiązkowa, która na pewno zapewni mi wiele wesołych chwil spędzonych na graniu w nią.

Rovio uraczyło nas specjalnym trailerem zapowiadającym grę:

Via

Ciekawe? Podziel się!