Galaxy Beam to bardzo specyficzny telefon. Ma przeciętny wyświetlacz, przeciętny procesor oraz przeciętnego Gingerbreada na pokładzie. Jednak jego głównym atutem jest coś zupełnie innego – wbudowany projektor!

Samsung Galaxy Beam to urządzenie przeznaczone głównie dla biznesmenów i innych osób, które podczas swojej pracy muszą bardzo często przedstawiać prezentacje multimedialne. Od teraz zamiast korzystać z wielkiego i ciężkiego tradycyjnego projektora będą mogli wyświetlać informacje za pomocą komórki. Brzmi ciekawie?

Nieco mniej ciekawe są pozostałe osiągi Beama. Posiada on ekran o przekątnej 4″ i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 768 MB pamięci RAM, aparat 5Mpix, akumulator 2000 mAh, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz Androida w wersji 2.3 Gingerbread.

Jak z kolei prezentuje się projektor? Może wyświetlać obraz w rozdzielczości 640 x 360 pikseli o rozmiarze 50″, gdy telefon będzie się znajdował 2 metry od ściany. Jasność obrazu to 15 lumenów. Dla porównania – kosztujący 2 250 zł Epson EH-TW480 jest w stanie osiągnąć aż 2800 lumenów. Różnica jest zasadnicza, choć widać ją także w wielkości obu urządzeń. A skoro jesteśmy już przy wymiarach – Samsung ma 12,5 mm grubości

Galaxy Beam jest dostępny w Polsce od wczoraj, a jego cena oficjalna cena to 1 999 zł.

Via

Be Sociable, Share!