Brazylijski operator komórkowy Nextel wprowadza do swojej oferty specjalną odmianę Motoroli i867 przeznaczoną docelowo dla fanów i posiadaczy samochodów Ferrari. Osobiście uważam się za wielkiego fana aut z Maranello, lecz musiałbym chyba stracić rozum, aby kupić tę słuchawkę. Czemu tak psioczę? Zobaczcie sami.

 

Efektowny wstęp, prawda? Na powyższym filmie telefon został zaprezentowany nad wyraz ciekawie. Jednak spece od marketingu potrafią czasami dokonywać cudów w kwestii wciskania ludziom kitu. Zostawmy więc prezentację wideo i poznajmy konkrety.

Z zewnątrz i867 na pewno rzuca się w oczy. Wygląd telefonu został zainspirowany modelem 458 Italia, jednym z najdoskonalszych obecnie produkowanych włoskich supersamochodów. Jego obudowa otrzymała słynny wśród znawców aut z koniem na masce kolor Rosso Fiorano, a tył został przyozdobiony imitacjami wlotów powietrza, charakterystycznymi przetłoczeniami oraz – przede wszystkim – herbem Ferrari. Na froncie możemy doszukać się karbonowej wstawki, która zapewne jest tylko tanią imitacją. Całość wygląda na pewno nietuzinkowo, lecz ja preferuję smartfony dyskretne i eleganckie. W porównaniu do np. iPhone’a 4/4S Motorola wygląda jak zabawka dla dziecka.

Skoro omówiliśmy wygląd, czas zajrzeć pod maskę. Po znaczku Ferrari można oczekiwać wiele. Niestety, tutaj i867 zawodzi na całej linii – począwszy od bardzo małego wyświetlacza 3,1″ 320 x 480, poprzez 256 MB pamięci RAM, a skończywszy na procesorze 504 MHz i Androidzie 2.1. Wszystko jest tutaj po prostu sprzed epoki i – co za tym idzie – beznadziejne!

Pewnie teraz uważacie, że mam sprany mózg najnowszymi smartfonami z najwyższej półki, takimi jak SGS III czy LG 4X HD i że to jest po prostu telefon z dolnej półki, który zamiast potężnej specyfikacji posiada korzystną cenę. Błąd! Nextel wycenia tę Motorolę na astronomiczne 738$ w opcji bez umowy (to aż 2 500 zł!!!), bądź też „zaledwie” 1 315 zł w umowie na 2 lata. Nie od dziś wiadomo, że za markę się płaci. Ale żeby aż tyle?

Aha – razem ze słuchawką otrzymujemy preinstalowaną garść tapet, ekskluzywne pudełko, skórzany pokrowiec, zestaw samochodowy, naklejkę i brelok z logiem Ferrari. Szkoda tylko, że nie otrzymujemy również dobrej komórki.

Motorola i867 mogłaby być ciekawą propozycją dla osoby szukającej taniego telefonu z Androidem, który miałby przede wszystkim dobrze sprawdzać się jako urządzenie do dzwonienia i pisania wiadomości SMS. Mogłaby być, lecz nie jest – cena w jej przypadku po prostu zabija.

Via/Via

Be Sociable, Share!