Nokia-Lumia-800

Good Design Australia to organizacja przyznająca nagrody produktom australijskiego rynku, które cechują się szczególną atrakcyjnością dla konsumenta. Tym razem wyróżniony został telefon i to nie byle jaki – mowa tu o Nokii Lumia 800.

Nie ma się czemu dziwić – ten model prezentuje się naprawdę świetnie. Jego odlewana z jednego kawałka poliwęglanu (dostępna w wielu kolorach, w tym cyjankowym bądź różowym) obudowa robi wrażenie i na pewno wyróżnia się na tle monotonnej i czasami wręcz nudnej do bólu konkurencji.

Jurorzy również zwrócili uwagę na intuicyjność systemu Windows Mobile 7 oraz na wzorowym wg. nich projekcie użytego w nim menu głównego składającego się z ikon w kształcie kafelek.

Nokia-Lumia-800

Na stronie Good Design Australia możemy przeczytać między innymi:

Nokia Lumia 800 to smartfon cechujący się zupełnie nową estetyką wykonania połączoną z doskonałymi parametrami sprzętowymi oraz przemyślanym interfejsem użytkownika.

Jest to pierwszy owoc współpracy pomiędzy Nokią a Microsoftem Research & Development, który demonstruje, że obie firmy osiągnęły umiejętność tworzenia urządzeń, które mają klasę, są niesamowicie satysfakcjonujące w użytkowaniu, szybkie i spójne do granic możliwości.

Każda cecha tego telefonu, zarówno fizyczna, jak i cyfrowa, jest stworzona  wyłącznie z myślą o jak najlepszym finalnym doświadczeniu dla użytkownika. Nokia skupiła się na wyprodukowaniu urządzenia, które z założenia miało posiadać świetny design oraz być proste w obsłudze przy jednoczesnym zastosowaniu najnowocześniejszych technologii dla osiągnięcia jak najlepszego możliwego odbioru konsumenta. Ponadto, materiały w nim użyte są ekologiczne i sprzyjają środowisku.

Oczywiście, przytoczony cytat należy czytać z przymrużeniem oka. Nie, żebym uważał osiemsetkę za słaby telefon, lecz autor tekstu chyba nie zdaje sobie sprawy ani z tego, że z wyglądu jest to kopia wcześniej wyprodukowanej Nokii N9, ani też, że nie jest to wcale najmocniejszy smartfon Nokii – istnieje przecież jeszcze Lumia 900.

Wcześniej żaden telefon komórkowy nie otrzymał tej prestiżowej nagrody. Otrzymały je natomiast Sony Tablet S oraz stacjonarna słuchawka Gigaset SL910A.

Via

Be Sociable, Share!