LG-Optimus-2X

Bądźmy szczerzy – czy ktoś spodziewał się innej decyzji? LG już dawno temu otrzymało łatkę firmy, której obce jest słowo „update”. Tym razem całe zło zostało skierowane w kierunku właścicieli modelu Optimus 2X.

Posiadacze właściwie dowolnego modelu LG mogą kląć siarczyście na tę firmę. Od zamierzchłych czasów pokazuje ona, że zdanie klienta ma w głębokim poważaniu i nie zamierza aktualizować swoich telefonów.

Tuż po premierze Androida 4.0 Ice Cream Sandwich producent ogłosił, że 2X otrzyma stosowną aktualizację w drugim kwartale bieżącego roku. Oczywiście było to kompletną bujdą, a LG oświadczyło, że premiera update’u zostanie przesunięta na trzeci kwartał. I tym razem było to tylko utrzymywanie w nadziei łatwowiernych fanów – teraz wiadomo, że Optimus 2X nie otrzyma jakiejkolwiek aktualizacji już nigdy. Tak po prostu.

„LG Optimus 2X nie otrzyma uaktualnienia do ICS” – takie oświadczenie wydało LG Canada kilka dni temu na swoim Twitterze.

Naprawdę żal mi wszystkich użytkowników Optimusa. Jest on bardzo udanym smartfonem, który zasłynął z bycia pierwszym telefonem z dwurdzeniowym procesorem. Szkoda tylko, że w parze ze specyfikacją nie idzie wsparcie producenta. Cóż – w tej kwestii pozostają tylko custom ROM-y. 

Via

Be Sociable, Share!