Chiński pro­du­cent tele­fonów ZTE (znany w Polsce za sprawą swo­jego mod­elu o nazwie Blade) postanawia rozsz­erzyć swoją gamę smart­fonów o dwa kole­jne. Trzeba przyz­nać, że prezen­tują się nieźle.

Model Grand X, zaprezen­towany w zeszłym tygod­niu pod­czas kon­fer­encji ZTE w Lon­dynie, ma spore szanse na dołącze­nie do grona najlep­szych ze średnio-półkowych tele­fonów komórkowych. Jego grupą docelową mają być gracze. Rzeczy­wiś­cie, w tym przedziale cenowym Grand X nie będzie pod tym wzglę­dem naj­gorszym wyborem. To za sprawą dwur­dzeniowej jed­nos­tki NVIDIA Tegra 2 AP20 o tak­towa­niu 1GHz. Niestety, zostanie ona wspier­ana jedynie przez 512 MB pamięci RAM — na dzisiejsze czasy jest to mało. Android w wer­sji 4.0 Ice Cream Sand­wich będzie wyświ­et­lany na ekranie 960 x 540 o przekąt­nej 4,3″.  W urządze­niu pojawią się dwa aparaty - główny, o rozdziel­czości 5 Mpix, oraz dodatkowy, VGA, zna­j­du­jący się na fron­cie. Pamięć wewnętrzna dla tele­fonu wyniesie 4 GB, lecz nic nie stoi na przeszkodzie rozsz­erzyć ją dzięki wejś­ciu na karty Micro-SD.

ZTE Grand X trafi do sklepów już wkrótce, bo na początku sierp­nia. Zagadką jest jed­nak, czy pojawi się do kupi­enia w Polsce. Jego cena wyniesie 190£ (1000 zł).

 

Kole­jną, jeszcze świeżą, nowoś­cią od ZTE jest model o nazwie Flash. Prezen­tuje on wyższy poziom aniżeli wspom­ni­any wyżej poprzed­nik. To za sprawą cho­ci­ażby kuszącego ekranu IPS 4,5″ o bardzo wysok­iej rozdziel­czości 1280x720 oraz powłoce Gorilla Glass. Tak, jak w przy­padku Grand X, sys­te­mem będzie Android 4.0 ICS. Wyda­jność raczej również nie powinna być słaba stroną tego tele­fonu — pro­ce­sor to dwur­dzeniowy MSM 8960 o mocy 1,5 Ghz. Zaw­itają tu takie tech­nolo­gie jak LTE czy NFC, a zdję­cia zro­bimy za pomocą aparatu 12,6 Mpix. Do wide­orozmów przyda się zna­j­du­jąca się z przodu kamerka 1,3 Mpix z sen­sorem BSI. Prawie oczy­wisty w tym seg­men­cie jest giga­bajt RAM-u. Mniej oczy­wiste dane to pamięć ROM (8GB) oraz wspar­cie dla Blue­tooth 4.0 i kart MicroSDXC.

Niestety, jeśli napalil­iś­cie się na ten model, muszę was ostudzić — zostanie on wprowad­zony do sprzedaży wyłącznie na rynek Amerykański. Oczy­wiś­cie, nie jest prob­le­mem sprowadzić go sobie ze Stanów, lecz cło oraz podatki odstraszają od takich procederów.

ZTE Flash na półki skle­powe w USA trafi 14 października, a jego cena pozostaje nieznana.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!