Chiński producent telefonów ZTE (znany w Polsce za sprawą swojego modelu o nazwie Blade) postanawia rozszerzyć swoją gamę smartfonów o dwa kolejne. Trzeba przyznać, że prezentują się nieźle.

Model Grand X, zaprezentowany w zeszłym tygodniu podczas konferencji ZTE w Londynie, ma spore szanse na dołączenie do grona najlepszych ze średnio-półkowych telefonów komórkowych. Jego grupą docelową mają być gracze. Rzeczywiście, w tym przedziale cenowym Grand X nie będzie pod tym względem najgorszym wyborem. To za sprawą dwurdzeniowej jednostki NVIDIA Tegra 2 AP20 o taktowaniu 1GHz. Niestety, zostanie ona wspierana jedynie przez 512 MB pamięci RAM – na dzisiejsze czasy jest to mało. Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich będzie wyświetlany na ekranie 960 x 540 o przekątnej 4,3″.  W urządzeniu pojawią się dwa aparaty – główny, o rozdzielczości 5 Mpix, oraz dodatkowy, VGA, znajdujący się na froncie. Pamięć wewnętrzna dla telefonu wyniesie 4 GB, lecz nic nie stoi na przeszkodzie rozszerzyć ją dzięki wejściu na karty Micro-SD.

ZTE Grand X trafi do sklepów już wkrótce, bo na początku sierpnia. Zagadką jest jednak, czy pojawi się do kupienia w Polsce. Jego cena wyniesie 190£ (1000 zł).

 

Kolejną, jeszcze świeżą, nowością od ZTE jest model o nazwie Flash. Prezentuje on wyższy poziom aniżeli wspomniany wyżej poprzednik. To za sprawą chociażby kuszącego ekranu IPS 4,5″ o bardzo wysokiej rozdzielczości 1280×720 oraz powłoce Gorilla Glass. Tak, jak w przypadku Grand X, systemem będzie Android 4.0 ICS. Wydajność raczej również nie powinna być słaba stroną tego telefonu – procesor to dwurdzeniowy MSM 8960 o mocy 1,5 Ghz. Zawitają tu takie technologie jak LTE czy NFC, a zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 12,6 Mpix. Do wideorozmów przyda się znajdująca się z przodu kamerka 1,3 Mpix z sensorem BSI. Prawie oczywisty w tym segmencie jest gigabajt RAM-u. Mniej oczywiste dane to pamięć ROM (8GB) oraz wsparcie dla Bluetooth 4.0 i kart MicroSDXC.

Niestety, jeśli napaliliście się na ten model, muszę was ostudzić – zostanie on wprowadzony do sprzedaży wyłącznie na rynek Amerykański. Oczywiście, nie jest problemem sprowadzić go sobie ze Stanów, lecz cło oraz podatki odstraszają od takich procederów.

ZTE Flash na półki sklepowe w USA trafi 14 października, a jego cena pozostaje nieznana.

Via/Via

Be Sociable, Share!