Klatka-z-filmu

Szumy, rozmyte kształty, gubienie ostrości i blade kolory – tak filmy nagrywane telefonami prezentowały się jeszcze parę lat temu. Obecnie przy pomocy Nokii 808 PureView użytkownik YouTube topolino70 chce nam uświadomić, że komórką również można nagrywać zachwycające filmy.

Oczywiście, artysta nie mógł się zadowolić półśrodkami – na jego wyposażeniu znalazła się Nokia 808 PureView posiadająca aparat 41Mpix, który swoją mobilną konkurencję pozostawia daleko w tyle. Już wcześniej Wam pokazaliśmy, jak wygląda porównanie jej foto- i kinematograficznych możliwości do modeli Nokia N8 i Samsunga Galaxy S III (posiadającego bliźniaczą jednostkę w stosunku do iPhone’a 4S), lecz tym razem możemy sprawdzić co się stanie, gdy do Osiemsetósemki dorwie się profesjonalista.

Bardzo dobra rada – oglądajcie film w pełnej rozdzielczości 1080p oraz na pełnym ekranie – wtedy doznania będą najlepsze 🙂

W opisie filmu możemy się dowiedzieć, że film powstał za pomocą sklepowej wersji (cóż za niespodzianka!) Nokii 808 PureView, która została wspomożona statywem. Ujęcia zostały nagrane w przeciągu dwóch dni, a twórca zapewnia, że nie jest to jego ostatnie dzieło stworzone przy pomocy tego telefonu.

Co ciekawe, jedynie przedostatnie ujęcie zostało podrasowane za pomocą edytora wideo (podbito kontrast i zastosowano cieplejsze barwy) – reszta jest dokładnie tym, co wyszło spod obiektywu Nokii – nie ma tu żadnych wzmocnionych rozmyć, zmian ekspozycji czy filtrów programowych.

Prawdę mówiąc, wiedziałem, że 808 PureView jest urządzeniem, które doskonale radzi sobie z filmami, lecz takiej jakości się nie spodziewałem. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony i czekam na kolejne dzieła fińskiego kamerzysty.

Via

Be Sociable, Share!