Nokia Made in Finland

Stephen Elop postanowił zamknąć ostatnią fabrykę Nokii w Europie, a  cała produkcja jej telefonów została już przeniesiona do Azji. Czy pomoże to przetrwać w kryzysowych czasach fińskiemu producentowi?

Fabryka w Salo – miejsce w którym zaczęła się cała historia telefonów z Finlandii –  zaprzestała swoją działalność dwa tygodnie temu, co pozostawiło na lodzie 850 pracowników tegoż zakładu. Powodem tej decyzji są wciąż nieciekawe wyniki finansowe firmy. Stephen Elop (CEO Nokii) szukając wyjścia z opresji postanowił na całkowite przeniesienie produkcji do Chin, co ma zapewnić zmniejszenie kosztów produkcji.

Co oznacza to dla nas, konsumentów? Tak na prawdę nic (chyba, że producent postanowi obniżyć ceny komórek), choć na ich oczach firma straci swój dotychczasowy prestiż. Czym innym było posiadanie urządzenia wyprodukowanego w Niemczech bądź Finlandii aniżeli telefonu „made in China”. Nie od dziś znana jest awersja wielu osób w stosunku do produktów wykonanych na dalekim wschodzie. Będąc jednak szczerym, mało mnie obchodzi, gdzie coś zostało wyprodukowane do czasu, gdy okaże się, że ponosi to ze sobą różnice w jakości. Do tej pory słuchawki Nokii cechowało wzorcowe wykonanie i mam nadzieje, że pod tym względem nic się nie zmieni.

Via

Be Sociable, Share!