FinalFantasy

Rok 1987. Wtedy to została stworzona pierwsza odsłona japońskiej gry Final Fantasy, wówczas jeszcze na platformę NES (Pegasus). Tytuł wkrótce zyskał miano kultowego, a jego kolejne kontynuacje powstają po dziś dzień. Teraz – po równym ćwierćwieczu od pierwotnej premiery – pojawia się na Androidzie.

Na tę chwilę czekało wielu fanów jRPG-ów, gdyż od tej pory mają okazję przekonać się, jak prezentuje się pierwsza odsłona chyba najsłynniejszej serii w całym gatunku. Gracz staje przed szansą uratowania świata pogrążającego się w chaosie, który spowodowany został wygasającą siłą czterech Kryształów utrzymujących ład i harmonię.

Należy pamiętać, że mamy do czynienia z tytułem wyjątkowym – zapomnijcie o zaawansowanej grafice 3D dławiącej nawet najsilniejsze smartfony. Zapomnijcie też o walce polegającej na naciskaniu jednego przycisku – tutaj najważniejsza jest głęboka fabuła, a pojedynki wymagają czasem zastosowania pomyślunku . Gra raczej nie nadaje się na krótkie, kilkuminutowe posiedzenia – najbardziej odpowiednim sposobem przechodzenia Final Fantasy jest głębokie zanurzanie się w jego świat. Zdecydowanie nie jest to produkt dla młodych odbiorców, których znudzi mała widowiskowość. Zostaną oni również odepchnięci słabą grafiką. Jednak to nie na tych elementach polega magia Final Fantasy.

Wcześniej Square Enix wydało na Androida trzecią odsłonę serii, która mimo zaporowej ceny (56 zł), została pobrana od 50tys. do 100 tys. razy w Google Play. Jedynka ma wielkie szanse na większy sukces, gdyż została ona wyceniona na 23 zł – Jakby nie patrzeć, jest to ponad o połowę taniej.

Posiadacze Nokii Lumia oraz iPhone’ów również mogą cieszyć się grą – na ich urządzeniach została wydana już wcześniej. Warto wspomnieć, że najlepsze odczucia z grania mają zapewnieni użytkownicy sprzętu Apple’a – na telefonach o formacie ekranu innym niż 3:4 mogą pojawić się czarne pasy, które zajmują całkiem sporą część wyświetlacza. W każdym razie, da się to przeżyć; nie umniejsza to w żaden sposób grywalności.

Grę Final Fantasy w wersji dla urządzeń Android można pobrać stąd

Grę Final Fantasy w wersji dla urządzeń iOS można pobrać stąd

Grę Final Fantasy w wersji dla urządzeń Windows Phone 7 można pobrać stąd

Be Sociable, Share!