Microsoft-Surface

Na stronie szwedzkiego sklepu internetowego Webhallen.com znalazły się do kupienia w przedsprzedaży tablety Microsoft Surface. Jeśli liczyliście, że będą one tanie, rozwiejcie swoje wątpliwości. 

Urządzenie można nabyć w czterech wariantach – RT o pojemności 32 GB, RT 64 GB oraz Pro 64 GB i Pro 128 GB. Ich ceny charakteryzuje spora rozpiętość, lecz mimo to zapomnijcie o niskich kwotach – bowiem w najtańszej wersji Microsoft Surface kosztuje tyle, co najbardziej wypasiony iPad trzeciej generacji mający pojemność 64 GB oraz  moduł HSPA.

Dokładnie są to:

3 400 zł – Microsoft Surface  RT 32 GB

4 850 zł – Microsoft Surface RT 64 GB

6 315 zł – Microsoft Surface Pro 64 GB

7 285 zł – Microsoft Surface Pro 128 GB

 

Owszem, nie jest to tanio. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to oficjalne ceny – mogą one ulec zmianie (niekoniecznie na niższe!). W każdym razie, płacimy za najlepszy istniejący tablet, który – zwłaszcza w wersji Pro – jest już praktycznie prawdziwym netbookiem z krwi i kości (magnezu i krzemu?), posiadający dodatkowo świetny, dotykowy wyświetlacz.

Na stronie sklepu możemy również się dowiedzieć, że wersja RT zostanie wypuszczona w czwartym kwartale bieżącego roku (wraz z datą premiery Win8 – 26 pażdziernika?), a na odmianę Pro poczekamy do początku 2013 roku.

Dla przypomnienia – Microsoft Surface to odpowiedź panów z Redmond na iPada. O ile jednak  tablet Apple’a jest przeznaczony głównie do celów rozrywkowych, Surface ma predyspozycje do bycia sprzętem do poważnych zastosowań. Wersja Pro będzie działać pod kontrolą systemu Windows 8 w tej samej wersji, co pecety, a jej specyfikacja ma nie odbiegać od laptopów –  procesor to Intel i5 działający w architekturze x86. Całość znajduje się w obudowie wykonanej z ciekłego stopu magnezu o nazwie VaporMg cechującego się niebywałą wytrzymałością oraz niską wagą.

Jak uważacie – czy Microsoft Surface zawojuje rynek? Z pewnością będzie to fantastyczne urządzenie, lecz sądzę, że początkowo ludzi odstraszyć może cena oraz nowatorskie podejście do tematu. Mimo to, gdy cena odpowiednio spadnie, powinno przyjąć się bardzo dobrze. Kto wie, być może Microsoft tworzy na naszych oczach historię i prezentuje urządzenie, które zapoczątkuje całkowicie nowy segment tabletobooków? O tym przekonamy się wkrótce.

Via

Be Sociable, Share!