samsung-galaxy-s3-wyszukiwanie-lokalne

Miesiąc temu amerykańska wersja Samsunga Galaxy S III z powodu wojen patentowych z Apple została pozbawiona funkcji wyszukiwania lokalnego. Teraz tej funkcji został pozbawiony również SGS III przeznaczony na rynek międzynarodowy. Okazało się, że… był to przypadek.

Samsung Galaxy S III w wersji międzynarodowej dwa dni temu otrzymał aktualizację zanumerowaną jako XXLG6, która według komunikatu zawierała poprawki dotyczące stabilności. Okazało się, że nie była to jedyna wprowadzona przez nią zmiana. Telefon został przez nią pozbawiony wyszukiwania lokalnego.

Dokładniej ujmując, wcześniej korzystając z wyszukiwarki w wynikach wyszukiwania, oprócz zapytań internetowych, mogliśmy odnaleźć zainstalowane w telefonie aplikacje, muzykę, oraz inne rzeczy znajdujące się w pamięci telefonu. Teraz wyniki ograniczają się do wyłącznie do Internetu.

Zaczęto domniemywać, że jest to spowodowane wojną patentową z Apple. Wcześniej, właśnie z powodu tej funkcji, sąd zakazał sprzedaży Samsunga Galaxy Nexus na terenie USA. Aby nie dopuścić do powtórzenia procesu dla SGS-a III, Samsung postanowił w czerwcu ograniczyć ten model o wyszukiwanie lokalne. Jednakże cała sprawa nie rozeszła się wielkim echem, gdyż ograniczeniem były objęte tylko modele przeznaczone na rynek amerykański. Tym razem ma ona charakter globalny, więc Polacy również zostali pozbawieni o wspomnianą funkcję.

Na szczęście, została ona usunięta nieumyślnie, a Samsung wydał stronie TechRadar następujące oświadczenie:

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla Galaxy S III  objęła przypadkowe usunięcie funkcji wyszukiwania lokalnego. Samsung zapewnia, że opublikuje odpowiednią poprawkę w przeciągu paru dni.

Jeśli Twój Samsung Galaxy S III nie działa stabilnie, chcesz się pozbyć wyszukiwania lokalnego bądź po prostu jesteś wariatem, aktualizację możesz pobrać za pomocą Samsung Kies, a waży ona 27 MB. Lepiej jednak poczekać, aż wydana zostanie kolejna poprawka i dopiero ją wgrać na swój telefon.

Via

Be Sociable, Share!