ReLaunch

Zdarza się Wam, że po zainstalowaniu sporej ilości gier i programów macie problem z ich odnalezieniem w menu aplikacji? Jest na to rada – wystarczy pobrać Relaunch – Launcher za darmo w Google Play.

Sam program jest bardzo interesujący w swoim działaniu – Po najechaniu na ustawioną wcześniej przez użytkownika przestrzeń na bocznej krawędzi ekranu ukazuje się menu podzielone na 9 kategorii, w których znajdują się wszystkie zainstalowane na telefonie aplikacje.

Brzmi prosto? Rzeczywiście tak jest. ReLaunch jest bardzo dobrym sposobem na zwiększenie efektywności pracy. Menu można wywołać w każdej sytuacji – program działa w tle niezależnie od tego, czy znajdujemy się na ekranie głównym, korzystamy z odtwarzacza muzyki czy nawet gdy gramy w grę. Czemu nikt nie wpadł na takie rozwiązanie wcześniej?

                    

Posiadaczy wielu aplikacji zadowoli fakt, że ReLaunch automatycznie kategoryzuje wszystko do odpowiednich folderów, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.  Jeśli jednak program popełniłby w tym błąd, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść wybrany obiekt do innej kategorii własnoręcznie.

Program, mimo swej prostoty, posiada dość spore możliwości konfiguracji. Możemy ustalić chociażby wielkość ikon (zalecam ustawienie jej na największą), rodzaj sortowania, opóźnienie, po którym ma się pojawiać okno (zapobiega przypadkowemu uruchomieniu np. podczas grania), dezaktywację programu po zmianie orientacji ekranu, wybór miejsca, które będzie uruchamiało menu ReLauncha oraz kolor.

Jak program się sprawdza w codziennym użytkowaniu? Posiadam go już dłuższy czas i uważam, że jest całkiem przydatny, choć początkowo trudno przywyknąć do korzystania z takiego sposobu wybierania aplikacji.

                      

ReLaunch jest też dostępny w wersji Pro, której koszt wynosi 5 zł. Usuwa ona reklamy oraz dodaje bliżej mi nieznane opcje. Mimo wszystko, już darmowa wersja jest całkowicie użyteczna, choć należy pogodzić się, że raz na kilkadziesiąt kliknięć program poprosi o kupno licencji Pro.

Przy okazji – słowo Launcher w tytule aplikacji jest mylące – apka nie jest kompletnym launcherem, więc nie obawiajcie się, że będziecie musieli pozbyć się tego obecnego!

Na koniec przedstawiam filmik nie mojej produkcji przedstawiający, jak to wszystko wygląda:

 

ReLaunch – Launcher można pobrać za darmo stąd

ReLaunch – Launcher w wersji Pro można kupić stąd

Be Sociable, Share!