Facebook-Phone

HTC w swoim portfolio ma już dwa telefony stworzone specjalnie z myślą o fanach portalu społecznościowego Facebook. Najnowsze plotki mówią o tym, że w przyszłym roku może powstać jeszcze jeden.

HTC Salsa i HTC ChaCha to raczej średnio udane produkty producenta z Tajwanu. Jednak dzięki udanej kampanii reklamowej oraz wielu promocjach u naszych operatorów udało im się osiągnąć całkiem przyzwoitą sprzedaż w Polsce. Posiadały one jedną unikalną cechę – klawisz w dolnej części obudowy umożliwiający natychmiastowe przejście do Facebooka. Jak się okazuje, w planach jest kolejny model tego typu.

Przyszły facebookofon według raportu Bloomberg ma zostać wypuszczony na rynek w połowie 2013 roku. Prawdopodobnie wcześniej duet HTC & Facebook zakładał stworzenie wspólnego telefonu jeszcze w tym roku, lecz doszło do zmiany terminu na późniejszy.

O tajemniczym owocu współpracy obu firm nie wiadomo na chwilę obecną prawie nic. Dowiadujemy się tylko, że posiądzie on zmodyfikowany na potrzeby telefonu system operacyjny i… to wszystko. Oczywiście najbardziej prawdopodobna wersja zdarzeń jest taka, że owym systemem będzie Android, który został wykorzystany już przy wcześniejszych Facebookowych słuchawkach, a oprócz tego jest najbardziej podatnym na modyfikacje OS-em.

Czy wierzycie w sukces tego telefonu? Szczerze mówiąc, poprzednie facebookofony nauczyły mnie w to wątpić. Mimo wszystko, swój werdykt wydam dopiero, gdy poznam specyfikację urządzenia.

Via

Be Sociable, Share!