Google Handwrite to nowy pomysł Google’a na wprowadzanie tekstu do wyszukiwarki. Pozwala on na zakreślanie liter tak, jak pismem odręcznym po naciśnięciu jednego przycisku. Czy to się sprawdzi?

Jak Handwrite się prezentuje,  można zobaczyć na krótkiej prezentacji, którą zaprezentował nam Google na swoim kanale YouTube:

 

Oczywiście, jest to wyłącznie prezentacja, która ma pokazać zasady działania rozwiązania. Na pewno nie będzie ono gwarantować stuprocentowej poprawności w rozpoznawaniu liter, lecz według relacji pierwszych użytkowników można stwierdzić, że wpisywanie tekstu działa bardzo dobrze.

Niestety, funkcja ta nie jest jeszcze dostępna dla Polaków nawet po zmianie języka na angielski. Ile będziemy musieli czekać na wprowadzenie tej funkcji w naszym ojczystym języku? Tego nie wiadomo.

Do przemyślenia pozostaje też stwierdzenie, czy ktokolwiek będzie korzystał z tej metody wpisywania tekstu.  W dobie klawiatur Swype nie oferuje ono ani szybkości, ani wygody. Rzadko zdarzają się sytuacje, w których łatwiej zakreślać litery niż je wpisywać w tradycyjny sposób.

Obecnie Google Handwrite jest w fazie beta i domyślnie zostało wyłączone, lecz można je aktywować poprzez opcję ustawienia, znajdującą się na stronie głównej przeglądarki Google.

Funkcja działa na telefonach działających na Androidzie 2.3 lub wyższym, tabletach z Androidem 4.0 lub wyższym, a także na urządzeniach z systemem iOS w co najmniej piątej odsłonie.

Via

 

 

Be Sociable, Share!