Qualcomm S4 Pro

Qualcomm właśnie wprowadził do sprzedaży tablet przeznaczony dla developerów posiadający ich najnowszy czterordzeniowy układ – Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064. Nie ma chyba sensu ukrywanie, że jest on piekielnie wydajny.

Jak prezentuje się specyfikacja urządzenia? Zawiera po prostu wszystko, co można sobie tylko wyobrazić: aż 2 GB pamięci LPDDR2 RAM, 32 GB wewnętrznej pamięci, GPU Adreno 320, siedem (!) mikrofonów, głośniki stereo, aparat 13MPx, czytnik kart pamięci, Android 4.0 i chyba wszystkie porty, jakie można sobie tylko wyobrazić. No i oczywiście wspomniany na samym początku wspaniały chipset Snapdragon.

No właśnie –  Snapdragon S4 Pro. Ten czterordzeniowy smok został zmuszony do pracy o taktowaniu 1,5GHz. Niby widzieliśmy to już w HTC One X lecz wystarczy spojrzeć na wyniki benchmarków by poznać przewagę nowego układu Qualcomma:

Benchmark

Jak widać, nowy chipset po prostu pozostawia swoich rywali w tyle. Nie, to nie jest dobre określenie – ono anihiluje niczym czarna dziura, miażdży z siłą Godzilli skrzyżowanej z Pudzianem, rozpruwa na atomy oraz szoruje swoje styki  rozwiązaniami konkurencji! Oto widzimy przyszłość! Teraz wystarczy czekać, aż Snapdragon S4 Pro zawita on do urządzeń ze sklepowych półek. Nasuwa się pytanie – czy montowanie tak mocnego układu ma sens? W tabletach – oczywiście! Natomiast jeśli chodzi o smartfony, tutaj moje opinie są podzielone – nie wymaga się od nich wykonywania skomplikowanych obliczeń fizycznych, a gry na tak małym ekranie i tak już teraz wyglądają fantastycznie na obecnych urządzeniach. Jeśli tylko pomyślę o poborze baterii oraz nagrzewaniu się takiego potworka, to chyba podziękuję – już z samej nazwy można wywnioskować, że będzie on ziać gorącym ogniem na biedne palce użytkowników 😉

Poniżej możemy sprawdzić, jak prezentuje się tablet Qualcomma od zewnątrz:

 

Via

Be Sociable, Share!