Box_WP7

Box to popularny i uważany za jeden z najlepszych dysków sieciowych. Do tej pory dostępny był na systemy iOS oraz Android, lecz teraz przyszła kolej również na Windows Phone 7.5.

Już od wczoraj posiadacze smartfonów Nokia Lumia mogą pobrać aplikację ze sklepu Marketplace. Jak już napisałem, Box to internetowy dysk przechowujący dane w chmurze. Pozwala on na dowolne zagospodarowanie 5 GB plików (całkiem sporo) w przypadku darmowego konta, a pojedyncze pliki mogą mieć rozmiar do 100 MB (to z kolei jest niewiele). Dzięki aplikacji Box można współdzielić pliki pomiędzy komputerem, tabletem oraz telefonem z systemem Windows Phone 7.5, Android bądź też iOS.

Jak natomiast sprawuje się sama aplikacja? Z pewnością pochwały się należą za design – całość wygląda bardzo przyjemnie dla oka oraz, naturalnie, integruje się z wyglądem całego systemu Windows Phone. W parze z wyglądem idzie też intuicyjność oraz prostota obsługi Boxa.

Do dyspozycji mamy takie funkcje, jak: wysyłanie (również grupowe), dzielenie się z innymi osobami, komentowanie, wyszukiwanie, zabezpieczanie hasłem oraz współedytowanie plików. Możemy je również umieścić na pulpicie w formie kafelek.

Box zapowiada, że powstanie również wersja aplikacji przeznaczona na systemy Windows Phone 8. Obecnie program jest dostępny w dziewięciu językach – niestety, wciąż brakuje w tym gronie polskiej wersji językowej.

Dzięki współpracy z producentem procesorów Qualcomm jest spora szansa na to, że posiadacze telefonów napędzanych CPU tej firmy będą mogli otrzmymać darmowe 50 GB wolnej przestrzeni dyskowej. 

Czy „pudełkowemu” dyskowi w chmurze uda się zdobyć popularność na mobilnym Windowsie? Są na to spore szanse. Dla przykładu, na Androidzie został on pobrany kilka milionów razy. Box ma tym lepszą pozycję, gdyż na WP7 jedyną liczącą się konkurencją jest program DropBox.

Aplikację Box można pobrać stąd.

Via

Be Sociable, Share!