Hayabusa

Dziś na Dailymobile serwujemy wam wycieczkę po Azji – na początku zwiedziliśmy Koreę Południową z Samsungiem, następnie udaliśmy się do Chin za sprawą Xiaomi, a teraz kolej na Japonię. To z powodu telefonu Sony LT29i Xperia Hayabusa, którego zdjęcia właśnie wyciekły do sieci.

Hayabusa będzie międzynarodową wersją Xperii GX, którą sprzedawano była wyłącznie na kontynencie azjatyckim. Pogłoski o LT29i można było usłyszeć już od jakiegoś czasu, lecz dopiero teraz mamy namacalny dowód tego, że telefon istnieje. Wiadomo też, że przeszła już pomyślnie testy Federalnej Komisji Łączności w USA.

Ze zdjęć wywnioskować można, że Hayabusa ma jeszcze sporą drogę do wdrożenia jej do sprzedaży. Widać to po znajdującym się logu Sony Ericssona oraz napisie Xperia – oczywiście zostaną one odpowiednio zastąpione, gdyż telefon będzie dostępny pod banderą Sony. Jedno (dość niepewne) źródło informuje, że premiera odbędzie się jeszcze w sierpniu. Kto wie, być może Japończycy zdążą się uwinąć w jeden miesiąc – nie takie rzeczy się zdarzały?

Przede wszystkim LT29i zwraca uwagę świetnym wyglądem. Zaskakiwać może, że nie posiada charakterystycznej cechy smartfonów Sony z serii Iconic Identity – przezroczystego paska pod ekranem – przypomina raczej Xperię Arc. Możliwe jednak, że zmiana wyglądu w stosunku do modelu widocznego na zdjęciach obejmie coś więcej niż sam rebranding.

Nie wspomniałem jeszcze o najważniejszym – specyfikacji technicznej. Najprawdopodobniej będzie ona nieznacznie różnić się od azjatyckiej wersji. Możemy zatem liczyć na dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1,5 GHz, wyświetlacz 4,6″ 720p, aparat o matrycy 13 megapikseli, 16 GB wbudowanej pamięci oraz 1 GB pamięci RAM. Całość ma być zasilana akumulatorem o mocy 1700 mAh. Hayabusa rzekomo będzie posiadać bardzo wydajny układ graficzny Adreno 320 (Xperia GX miała Adreno 225), lecz może zabraknąć obsługi NFC. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Moim zdaniem nowa propozycja Sony prezentuje się znakomicie. Liczę na to, że słuchawka będzie dostępna w przystępnej cenie. Jeśli tak, być może to właśnie będzie mój przyszły telefon.

lt29i lt29i

lt29i Hayabusa

 

Via 

Be Sociable, Share!