Dead-Trigger

 

Android jest systemem o wielkim poziomie piractwa. Przekonało się o tym na własnej skórze czeskie studio Madfinger Games, które postanowiło na tej platformie udostępnić swoje najnowsze dzieło – Dead Trigger – za darmo.

Dead Trigger to interesujący FPS polegający na eliminowaniu chmar zombie stworzony przez twórców niezwykle popularnego Shadowguna. Początkowo został on wydany w niesamowicie atrakcyjnej cenie 3,99 zł. Jak się okazało, ogromna część użytkowników Androida stwierdziła jednak, że jest to za drogo i postanowiła pobrać grę z pirackich stron udostępniających ją za darmo. Ten nielegalny proceder to zmora developerów wypuszczających swoje programy na system Google’a – Android charakteryzuje się niezwykle dużą skalą piractwa. Madfinger uznał, że ilość pobrań Dead Triggera była tak mała, że postanowił rozdać go za darmo.

Na swoim profilu facebookowym Madfinger Games opublikowało następujące oświadczenie:

Odnośnie obniżki ceny. TO jest nasze oświadczenie. Głównym powodem jest skala piractwa na urządzeniach z Androidem, która okazała się niewiarygodnie wysoka. Na początku zamierzaliśmy udostępnić tę grę dla możliwie jak największej liczby osób – dlatego daliśmy ją wam za dolara. Było to znacznie mniej  niż 8$ za SHADOWGUN, ale z drugiej strony nie mogliśmy jej podarować wam za darmo, ponieważ nie mamy jeszcze doświadczenia z aplikacjami free-to-play. Jednakże, nawet dla gry za dolara, piractwo jest tak ogroooooooooomne, że ostatecznie zdecydowaliśmy udostępnić DEAD TRIGGER za darmo. Mimo to – DEAD TRIGGER – nie jest FREEMIUM, zawsze był i wciąż pozostaje FREE-TO-PLAY, a to oznacza, że wszyscy gracze są są zdolni do grania bez IAP (płatności wewnętrznych)! Podpisujemy się pod tym, ponieważ wszyscy członkowie zespołu grają (z zadowoleniem) w DEAD TRIGGER bez IAP.

 

W takich chwilach przykro mi jest za wszystkich piracących użytkowników Androida. To dzięki takim zagrywkom ten system jest nierzadko pomijany przez twórców aplikacji. Można tutaj wspomnieć również o praktykach stosowanych przez Gameloft, który wydaje swoje gry z co najmniej miesięcznym opóźnieniem w stosunku do iOS-a.

 

Cena gry Dead Trigger na platformę iOS nie uległa zmianie i dalej wynosi ona 0,79 €.

Via

Be Sociable, Share!