samsung-galaxy-s-iii

Samsung ma powody do zadowolenia – w ciągu niecałych dwóch miesięcy udało mu się sprzedać aż 10 milionów egzemplarzy swojego flagowego smartfona – Galaxy S III

W swoim oświadczeniu dla agencji prasowej Yonhap Samsung poinformował, że sprzedał już ponad 10 milionów egzemplarzy modelu Galaxy S III. Jest to bardzo zadowalający wynik jak na urządzenie z tej półki cenowej. Żaden telefon tej marki nie sprzedawał się tak szybko. Poprzedni rekord firmy należy do Samsunga Galaxy S II, który sprzedał się w takiej ilości dopiero po 5 miesiącach.

Chcecie zobaczyć, jak sprzedały się pozostałe topowe modele z serii Galaxy? Zapraszam do wpisu Przemka.

Jeśli porównać ten wynik do konkurencji, możemy zauważyć, że Koreańczykom wciąż bardzo wiele brakuje do wyniku Apple’a (szokujące 4 miliony sprzedanych iPhone’ów 4S w zaledwie 3 dni), choć i tak prowadzą w porównaniu do np. HTC ze swoim One X.

Tak wysoka sprzedaż dziwi, gdyż w Internecie aż wrze od opinii niezadowolonych posiadaczy demona wydajności od Samsunga – urządzenie słynie z fatalnej obudowy, która ma niesamowitą tendencję do rysowania się oraz pękania. Niestety, rysy pojawiają się również na ekranie, który przecież posiada powłokę Gorilla Glass 2, a miała ona zapewniać przecież nową jakość w odporności na przeciwstawności losu wyświetlaczy telefonów komórkowych.

Według raportu Yonhap Galaxy S III może sprzedać się nawet w ilości 40 milionów egzemplarzy – ja jednak nie ryzykowałbym z aż tak pomyślnymi spekulacjami.

Via

Be Sociable, Share!