AutoRap

Tym razem będzie nietypowo – nagram utwory rapowe specjalnie dla Was! Mimo tego, że moja umiejętność szybkiego nawijania do mikrofonu jest zerowa, było to bardzo zabawne i przyjemne doświadczenie. A to wszystko za sprawą AutoRap – aplikacji na iOS oraz Androida, która nawet z największego beztalencia zrobi boga rymów.

Smule to znany głównie wśród użytkowników iOS twórca wspaniałych programów muzycznych. Ich główna wspólna cecha to banalna obsługa oraz dawanie sporej zabawy. Nie inaczej wygląda AutoRap. Można powiedzieć, że jest to pochodna aplikacji Songify, lecz tutaj zamiast muzyki pop tematem przewodnim jest rap.

Na czym dokładniej polega cała zabawa? To banalne – wystarczy dotknąć ekranu i mówić bądź rapować. Gdy skończymy, program zacznie przeobrażać nasze wypociny w muzykę. Tutaj właśnie tkwi cała magia AutoRapu – algorytmy, które odpowiadają za efekt końcowy są rewelacyjne! Początkowo byłem bardzo sceptycznie nastawiony co do tej aplikacji, lecz wystarczyło, abym odsłuchał swojej pierwszej piosenki, a od razu zmieniłem zdanie.

Nagrany utwór możemy ponownie zedytować stosując inny podkład muzyczny, zapisać, oraz udostępnić innym osobom. Niestety, funkcja dzielenia się piosenkami nie zadziałała na moim telefonie – za każdym razem otrzymywałem komunikat o braku połączenia z serwerem. Podobnie było, gdy chciałem otrzymać darmowy utwór z kategorii Premium.


Screen-1   Screen-2  

Sama aplikacja jest bezpłatna. lecz występują w niej mikrotransakcje. Całkowicie darmowe są niestety tylko dwa utwory. Pozostałe 11 utworów z grupy Freestyle możemy użyć ograniczoną ilość razy (da się ją zwiększyć poprzez instalowanie partnerskich aplikacji, choć w moim przypadku nie dawało to żadnego skutku), a za tzw. Premium songs (najdroższe, pochodzące od najpopularniejszych wykonawców) należy zapłacić. Pakiet 75  piosenek Premium to 2,99$, a 1000 – 19,99$. Niemało, choć nikt nie jest zmuszany do zakupu. Ceny Freestyle songs prezentują się zdecydowanie korzystniej; 100 kosztuje 2,99$, a gdy wydamy 4,99$ możemy korzystać z nich bez limitu.

Interesująca jest oprawa graficzna. Motywem przewodnim są ozdobne ornamenty, które ładnie się animują pod wpływem muzyki. Z początku jednak początkujący użytkownik może mieć problemy z połapaniem się w menu wyboru utworu. Pod tym względem Songify przejmuje pałeczkę pierwszeństwa.

Do czego właściwie użyć można AutoRapu? Z pewnością nie jest to produkt do zastosowań profesjonalnych. Głównym celem Smule było stworzenie czegoś, co sprawi nam radość. Za to należą się oklaski – w Apple Store oraz Google Play ze świecą szukać aplikacji, która dostarczałaby tyle zabawy. Śmiało można zaprezentować ją znajomym – wspólne rapowanie powinno wywołać uśmiech nawet na twarzy największego ponuraka.

Screen-3   Screen-4
 

Najciekawsze pozostawiłem na koniec – jak brzmią utwory wykonane w AutoRap? Poniżej zamieszczam garść tego, co nagrałem. Tak, wiem – jestem strasznym wokalistą, więc zapewne w tej chwili właśnie sam się upokarzam, ale cóż – czego to się nie robi dla Was 😉 Mój rap posiada mroczne i głębokie przesłanie – dla przykładu, tekstem pierwszej produkcji są informacje zawarte na opakowaniu napoju Fanta 😉

Z resztą co ja będę przedłużał – ustawcie głośniki na full, włączcie pełne basy i rozkoszujcie się muzyką wschodzącej gwiazdy na scenie rapu – MC Pawłem!

 

AutoRap jest aplikacją wyjątkową. Jaka jest na prawdę, najlepiej przekonać się samemu. Znajdą się tacy, którzy usuną ją po kilkunastu minutach użytkowania, lecz zapewniam, że znaczna większość osób – w tym ja – zatrzyma sobie cyfrowego rapera na dłużej. Doskonale się bawiłem komponując kolejne „przeboje”, a jedyną rzeczą, która mi przeszkadzała był limit użyć utworów. Mała wskazówka – wraca on do stanu początkowego po reinstalacji programu 😉

AutoRap możecie pobrać z poniższych linków. Jak już wspomniałem wcześniej, jest on do nabycia za darmo:

Pobierz AutoRap w wersji na Androida

Pobierz AutoRap w wersji na iOS

 

Aplikacja była testowana na telefonie z systemem Android.

 

Be Sociable, Share!