HTC jakiś czas temu obiecało użytkownikom Desire HD aktualizację systemu do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety tajwański producent najwidoczniej zmienił zdanie, gdyż prace nad nią zostały anulowane. Powód takiej decyzji jest nad wyraz zaskakujący…

W sieci zawrzało, gdy firma telekomunikacyjna TELUS rzekomo dowiedziała się, że HTC Desire HD – mimo wcześniejszych zapowiedzi – nie otrzyma aktualizacji do Androida Ice Cream Sandwich. Wiadomość tą wkrótce zdementował rzecznik HTC, który zapewniał nas wszystkich, że update jednak wciąż jest przygotowywany. Natomiast teraz producent oficjalnie informuje, że prace zostały wstrzymane.

Cała ta sprawa wygląda bardzo chaotycznie. Powodem, dla którego Desire HD nie otrzyma aktualizacji miał być wynik szeroko zakrojonych testów, według których okazało się, że HTC Sense w nowej wersji oferuje gorsze doznania użytkownikowi. Takie wyjaśnienie nie ma najmniejszego sensu, a z mojej strony wygląda to na zwyczajne matactwo. Omawiany model, mimo, że nie należy do najnowszych,  posiada całkiem dobrą konfigurację sprzętową. Jestem pewien, że 768 MB RAM oraz procesor o taktowaniu 1 GHz w zupełności wystarczają do uciągnięcia Lodowej Kanapki wraz z autorską nakładką HTC. W sprzedaży jest chociażby HTC One V, który charakteryzuje się 512 MB pamięci RAM oraz identycznym CPU.

Właściciele Desire HD mogą czuć się oszukani. Pozostaje im dalsze korzystanie z Androida 2.3.5 Gingerbread,  bądź też zabawa w nieoficjalne custom ROM-y. Jednakże, ta druga opcja wiąże się z utratą gwarancji, a do samej instalacji wymagana jest odpowiednia wiedza w tym zakresie.

Via

Be Sociable, Share!