Google-Sparrow

Sparrow – producent zbierającego bardzo dobre opinie klienta pocztowego o tej samej nazwie na iOS oraz Mac OS X został właśnie wykupiony przez Google. Od teraz obie firmy zaczną współpracować przy usłudze Gmail. Czyżby Google strzelił pstryczka w nos Apple?

Wykup Sparrowa może nieść ze sobą spore konsekwencje. Przede wszystkim – prace nad aktualizacjami tego programu na urządzenia od Apple zostaną wstrzymane. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym czasie otrzymamy znacznie ulepszoną wersją mobilnego Gmaila. Sparrow jest rozpoznawalny dzięki specyficznemu i bardzo wygodnemu interfejsowi – pozwala on na zdecydowanie przyjemniejsze pisanie wiadomości.

Do opinii publicznej nie została podana dokładna kwota transakcji. Mówi się nieoficjalnie, że jest to około 25 milionów dolarów.

Tutaj możecie zobaczyć, jak Sparrow prezentuje się na telefonie giganta z Cuppertino:

Według mnie Sparrow prezentuje się interesująco i – jeśli rozwiązania zastosowane w nim trafią do Gmaila na zielonego robocika – będę bardzo zadowolony ze zmian. O ile na iPhonie posiada wady natury systemowej (iOS nie zezwala m.in. korzystać aplikacjom z powiadomień typu push), to program na innych platformach mógłby rozwinąć swe słowicze skrzydła.

Sparrowa w wersji na iOS Można pobrać stąd. Jego aktualna cena wynosi 2,39€ – niemało, choć może jeszcze się ona zmienić dzięki Google’owi.

Via

Be Sociable, Share!