Windows Phone 8 screen

Przy okazji publikacji wyników finansowych oraz sprzedaży smartfonów Nokia, Stephen Elop (CEO Nokia) zapewnił, że kolejna wersja Windows Phone z numerkiem 8 pojawi się już październiku tego roku.

Wszystko składa się w jedną całość – 26 października ma zadebiutować także Windows 8, tak więc Microsoft nie powinien długo czekać z publikacją wersji mobilnej nowej wersji systemu. Windows Phone 8 ma przybrać także nową nazwę WP8.

Elop nie potwierdził, że WP8 zostanie w pierwszej kolejności wprowadzony na smartfony Nokia Lumia. Jednakże to właśnie Nokia jest największym sojusznikiem Microsoftu i sprzedaje najwięcej urządzeń z Windows Phone na pokładzie (4 miliony w 2Q2012).

Zastanawiam się tylko czy WP8 rzeczywiście odmieni złą kartę Nokii. Microsoft miał być wybawicielem Finów a na chwilę obecną współpraca może i układa się dobrze, ale efektów nie widać. W mojej opinii na efekty współpracy będzie trzeba poczekać jeszcze trochę. W chwili gdy desktopowa wersja Windows 8 zostanie wydana, ludzie zaczną powoli zmieniać systemy a dzięki interfejsowi Metro będą w stanie docenić działanie mobilnej wersji Windowsa, która będzie posiadała bardzo zbliżony UI.

Via

Be Sociable, Share!