Nokia 808 PureView Play

Wiele mówiło się o tym, że cena modelu Nokia 808 PureView nie jest dostosowana do realiów rynkowych – czytaj: jest zbyt wysoka, jak na swoje możliwości. Jednak to, co się stało z premierową ceną Nokii 808 PureView w sieci Play trąci lekko absurdem.

Nokia 808 PureView na wolnym rynku kosztuje ok. 2600zł. Należy mieć jednak na uwadze, że od premiery tego modelu nie minęło dużo czasu. Pomimo fenomenalnego aparatu 41 Mpix, producentowi chyba bardziej zależy żeby ubić projekt pod nazwą Symbian i jego ostatnią przystań, jaką jest model 808 PureView.

Nie wiele mógł na to wskórać także Play, który pośredniczy w sprzedaży tych właśnie modeli, na potrzeby swoich sieciowych klientów. Ceny smartfona Nokia 808 PureView rozpoczynają się od 799zł (w przypadku zakupu osoby fizycznej) natomiast 659zł (w przypadku zakupu na firmę). Jak się ma rozumieć nie tylko za sam aparat przyjdzie nam słono zapłacić – najtańsze opcje zakupu smartfona są dostępne w najdroższych abonamentach. Jeśli chcemy skorzystać z opcji bardzo budżetowej to przyjdzie nam zapłacić za ten model od 1000zł w górę, a w niektórych przypadkach nawet 2249zł.

Pełen cennik możecie zobaczyć na stronie operatora.

Czy Nokia aby nie przeceniła możliwości swojego smartfona? Przecież tak na dobrą sprawę kupując model Nokia 808 PureView otrzymujemy Symbiana^3 z świetnym aparatem. O ile aparat jest tutaj niewątpliwym plusem, o tyle system operacyjny nie należy do najlepszych na rynku.

Ponadto Nokia 808 PureView wyposażona będzie w 4 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 360x640p AMOLED, jednordzeniowy procesor ARM 1136JF-S o taktowaniu 1.3GHz, 16GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia poprzez karty microSDHC, możliwość nagrywania video Full HD (1080p), Bluetooth 3,0, WiFi 802.11 b/g/n, NFC, GPS z A-GPS.

Ciekawe? Podziel się!