Nokia Lumia 910 leak

Poprzez narzędzie dla developerów wykryto kilka zapowiadających się modeli Nokii. Prawdopodobnie będą to smartfony Nokia Lumia choć możliwe są też modele z systemem Symbian.

Nowe modele smartfonów Nokia Lumia 910, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 950, Nokia Lumia 1001, Nokia 510 oraz Nokia Belle 805 zostały wykryte poprzez narzędzie dla developerów o nazwie Remote Device Access (RDA) umożliwiające testowanie mobilnych aplikacji. Smartfony zostały wykryte przy próbie łączenia się z innym urządzeniem poprzez Bluetooth.

Co ciekawe – w podobny sposób rok temu wykryto Nokie Lumie 900 z systemem Windows Phone. Jej dane także były podane w zestawieniu urządzeń dostępnych via Bluetooth.

Oczywiście na chwilę obecną są to dosyć suche dane. Niemniej jednak na uwagę zasługuje fakt, że wykryto aż cztery nowe modele Nokii Lumia z systemem Windows Phone. Czyżby były to nadchodzące Lumie z najnowszym systemem Windows Phone 8, które zobaczymy już na jesień? Kolejna ciekawostka dotyczy oznaczenia modelu Nokii Lumia 1001 – dosyć niespotykana, bo czterocyfrowa. Czy może to w takim razie oznaczać, że model 1001 będzie tabletem z WP8 na pokładzie a nie smartfonem? Pytań jest oczywiście bardzo wiele, jak choćby oznaczenie Nokia Belle 805, które wskazywać może na urządzenie z Symbianem – ponoć flirt Nokii z tym systemem powoli się wygasza – a tu taka ciekawostka.

Jak myślicie – zobaczymy takie modele na rynku? Jeśli tak, to czego byście wymagali od nich?

Be Sociable, Share!