Pisząc „uwiecznia chwile” miałem zarówno na myśli kręcenie video jak i funkcje fotografowania. Zapewne wielu z was zaskoczą wyniki dzisiejszego testu, wszystkich zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia wpisu.

Na starcie zaznaczę że o ile porównanie jakości fotografii wykonanych modelami Noka N8 oraz najnowszego, flagowego modelu Samsunga Galaxy SIII ma sens tak branie pod uwagę 41-megapikselowej Nokii 808 mija się nieco z celem, jakość fotografii wykonanych tym urządzeniem jest nieporównywalnie lepsza od tego co stara się zaprezentować konkurencja bez względu na jakość soczewek czy technologię matrycy. W chwili obecnej żadna z dotychczas wyprodukowanych czy zaprezentowanych słuchawek nie jest w stanie dorównać 41-megapikselowej Nokii 808 Pure View co z resztą sami możecie zaobserwować na poniższym porównaniu.

Sam test fotograficzny rozsądnie podzielona na kilka części:

  • Fotografia wykonana w ciągu pochmurnego dnia:

 

  • W budynku bez użycia wbudowanego flesha:

  • W budynku z użyciem flesha”
  • Na zewnątrz w nocy

W chwili obecnej sami możecie ocenić jak poszczególne aparaty sprawdzają się w różnego typu warunkach. Mnie osobiście zaskoczyła jakość fotografii wykonanych Samsungiem Galaxy SIII który w budowie całego systemu aparatu nie różni się prawie wcale od tego, co zaprezentowało nam niedawno Apple w swoim iPhonie 4S. Zdjęcia wydają się być mocno nieostre a ich kolory często mijają się z prawdą.

 

Jeśli zaś chodzi o video to tutaj naszym oczom ukazuje się już zupełnie inny obraz rzeczywistości. Nokia 808 traci swoje walory fotograficzne zniżając się do poziomu pozostałych dwóch modeli słuchawek.

Mimo wyrównanej walki Samsung Galaxy SIII po raz kolejny wydaje się plasować na 3 miejscu. Galaktyczny model wydaje się być nieco wolniejszy jeśli chodzi o automatyczne ustawienia ostrości czy jasności kręconego miejsca. Nokia N8 niestety również nie sprawdza się najlepiej, jej kolory oraz kąt widzenia są chyba najgorsze w swej klasie.

Via

 

Be Sociable, Share!