O nakładkach na Androida można napisać naprawdę wiele. Niektóre z nich są beznadziejne, inne wręcz wprowadzają nową jakość oraz spojrzenie na zielonego robocika. Niestety, nakładka nakładce nie równa, biorąc dodatkowo pod uwagę naprawdę ładne, oryginalne wydania Androida począwszy od wersji 4.0 producenci powinni zastanowić się, czy warto nadal inwestować w rozwój własnych interfejsów. Huawei odpowiedział sobie na to pytanie tworząc tym samym tuż obok nowego Sense od HTC i Flyme od Meizu jedną z najładniejszych nakładek jakie kiedykolwiek widziałem.

Mimo iż w moim osobistym odczuci nic nie wygrało do tej pory z Flyme od Meizu to udostępniona właśnie przez Hauweia nakładka Emotion UI ma szanse z nim konkurować. Nakładka od dzisiaj trafia poprzez aktualizacje do wszystkich użytkowników na całym świecie zaczynając niestety od Chin. Dla nas Europejczyków, użytkowników urządzeń Hauweia ta informacja jest na tyle istotna, że już teraz nakładka została zapowiedziana dla użytkowników państw na kontynentach Europejskich i Amerykańskich.

W chwili obecnej lista obsługiwanych modeli nie jest jeszcze do końca znana. Mimo to przypuszczenia co do dostępnych modeli padają zarówno na całą rodzinę najnowszych modeli Ascend jak i mającego niedawno premierę w polsce modelu Huawei Honor.

Sama nakładka wydaje się być ciekawa zarówno graficznie jak i technicznie. Możliwość pełnej konfiguracji począwszy od zmiany czcionki czy ikon po nowości takie jak zupełnie nowa aplikacja do wysyłania wiadomości SMS zaprojektowana w stylu iMessage z iOS czy Mac’a. Obowiązkowo nakładka Chińskiego producenta nie została pozbawiona integracji z pewnego rodzaju chmurą o której niestety nie wiadomo obecnie zbyt wiele prócz tego że jest i ma działać.

Via

 

Be Sociable, Share!