Ogromny ekran w telefonie to nie zawsze dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę niewielkie dłonie użytkownika które fizycznie uniemożliwiają kliknięcie w niektóre z zakamarków ekranu dzięki czemu użytkownicy smartfonów z ekranem o rozmiarach ponad 4-cala zmuszeni są do pisania smsów czy posługiwania się telefonem obiema rękoma. Na przeciw temu wychodzi jednak Microsoft ze swoim mobilnym systemem Windows Phone który być może już niebawem zostanie wyposażony w nową, niezwykle ułatwiającą pisanie na telefonie funkcję.

Chyba każdy z nas korzystał dawniej ze słownika T9, podobne rozwiązanie bazujące na niemal identycznej zasadzie przypisania do jednego z klawiszy kilku znaków może zostać wykorzystane niebawem w słuchawkach z systemem Windows Phone. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie technika obsługi pozwalająca w bezproblemowy sposób bez względu na wielkość ekranu korzystać w pełni z funkcji telefonu posługując się jedynie kciukiem.

Powyższe zdjęcie prezentuje działającą funkcję, co ciekawe uruchomiona jest ona na starszej już wersji HTC Trophy która na pewno nie otrzyma aktualizacji do najnowszej, zbliżającej się wielkimi krokami 8 wersji okienkowego systemu od giganta z Redmont. Może to więc oznaczać, że funkcja ta jest testowana od dłuższego czasu na wszelkiego rodzaju smartfonach z Windows Phone. Niestety, wycieki mają również to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają więc i dzisiejsza informacja nie koniecznie musi znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Była by to jednak spora strata biorąc pod uwagę to, że do tej pory żaden ze smartfonów z Androidem nie posiada takiej funkcji.

Via

Be Sociable, Share!