Wojna patentowa pomiędzy Samsungiem a Apple trwa w najlepsze, nie opowiadając się za żadną ze stron obecne dokonania na „froncie” wydają się wskazywać na wysoce prawdopodobne kolejne wygrane Apple’a. Wskazują na to między innymi dotychczasowe dokonania przeszłych 2 tygodni w ciągu których Apple zmusiło Samsunga do zaprzestania sprzedaży zarówno modelu Galaxy Tab 10,1 oraz w chwili obecnej, Galaxy Nexusa na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Głównym powodem oraz uzasadnieniem federalnego sądu okręgowego Stanów Zjednoczonych Ameryki jest uznanie, że produktu zarówno Apple’a oraz Samsunga nie odróżniają się od siebie. Głównym pretekstem stało się kultowe już „slide to unlock” Apple które to zostało opatentowane przez giganta z Cupertino już dobre kilka lat temu. Według prawników Apple’a oraz wszystkich członków sądu biorących udział w sprawie patent ten został naruszony podczas produkcji modelu Galaxy Nexus przez co słuchawka Samsunga zostanie niezwłocznie wycofana ze sklepowych półek aż do odwołania czyli albo do czasu zakończenia procesu  lub też przyznania całkowitej racji Apple’owi. Nakaz wycofania wejdzie jednak w życie dopiero po uiszczeniu kaucji przez Apple’a wynoszącej prawie 96 milionów dolarów która w razie finalnej wygranej Samsunga zostanie wypłacona jako odszkodowanie poniesione za zablokowanie możliwości sprzedaży jednego z flagowych modeli urządzeń Koreańskiego producenta.

Na bardzo podobnej zasadzie zablokowana w ubiegłym tygodniu została sprzedaż Galaxy Taba 10,1 który problemy z Applem miał już nie jeden raz zarówno w Europie jak i Ameryce.

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że oba telefony zarówno dizajnem jak i całą resztą mocno odbiegają od siebie. Sąd oraz prawnicy jednak z pewnością wiedzą lepiej dzięki czemu dochodzi do takich absurdalnych zdarzeń.

Via

 

Be Sociable, Share!