Niedawne prezentacje nowej odsłony systemu Windows Phone 8 mocno namieszały na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Nokia jako największy partner Microsoftu oraz dostawca największej ilości słuchawek z systemem giganta z Redmont nie zapomina jednak o rozwijanym przez wiele lat systemie Symbian który w międzyczasie przeistoczył się w wiele wersji oraz niejednokrotnie zmieniał swoją nazwę. Niestety koniec platformy Symbian wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny, nie zmienia to jednak faktu, że nie przeszkodziło to Finom w stworzeniu specjalnej prezentacji zupełnie nowej, prawdopodobnie wielkiej funkcjonalności która możliwie już niebawem pojawi się w wielu smartfonach wykorzystujących Symbiana jako swój system. 

Mowa dziś o Nokia Air, a konkretnie filmiku prezentującego możliwości rozbudowanej aplikacji która równie dobrze może okazać się nakładką na system lub zupełnie nową, mobilną platformą systemową. Samo video wydaje się być autentyczne, mimo to Nokia nie podała jeszcze żadnej oficjalnej informacji w tej kwestii więc nikt nie może być pewny, że filmik przedstawia finalny produkt który ujrzy światło dzienne.

Na filmie stworzony w stylu prezentacji ujrzymy nie tylko smartfony ale również tablety wykorzystujące Nokia Air, sam system/nakładka/aplikacja wydaje się być z nazwy oraz zaprezentowanych funkcjonalności czymś na kształt niezwykle mobilnej chmury bazującej na jej funkcjonalnościach. Sam jej wygląd prezentuje się bardzo okazale i łączy w sobie zarówno najleprze elementy systemu MeeGo jak i Symbiana które w połączeniu tworzą niesamowity efekt.

Same słuchawki zaprezentowane na filmiku prezentują się niezwykle modernistycznie. Możliwe więc, że już niebawem Nokia zaprezentuje nowe flagowe model swoich urządzeń, tym razem jednak z systemem Nokia Air? Czas jednak pokaże, jak rozwinęła się obecna sytuacja Nokii na rynku i czy takie zawirowania mają jakikolwiek sens.

Be Sociable, Share!