Jako wieloletni fan serii Asphalt, w którą zagrywałem się w czasach, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze telefony z kolorowymi wyświetlaczami prezentacja nowej odsłony kultowej ścigałki nie może przejść obok mnie obojętnie.  Gameloft, mistrz zamieszania zaprezentował właśnie oficjalne wideo oraz kilka zdjęć pochodzących prosto z ich najnowszej odsłony wyścigów.

Co ciekawe, pierwsze zapowiedzi ścigałki informowały o tym, że będzie to gra stworzona przy współpracy Samsunga który wraz z premierą swojego nowego flagowego modelu Galaxy SIII będzie swoistym benchmarkiem oraz pokazem możliwości nowej słuchawki. Dokładnie tak samo zachowuje się Apple współpracujące z EPIC które ostatnimi czasy w zwyczaju ma wydawanie najnowszych odsłon swoich gier tuż po premierze kolejnego iUrządzenia jedynie na platformę iOS Apple’a.

Tymczasem okazuje się, że o ile sam filmik prezentujący rozgrywkę ujawnia widocznie niedopracowaną grę pod względem płynności animacji czy samej rozgrywki który nagrany został na nieznanym sprzęcie, o tyle zdjęcia przedstawiające grę wykonane zostały na nowym iPadzie o czym świadczy nie tylko nazwa pliku w której widnieje nazwa „iPad” ale również niepowtarzalna do tej pory rozdzielczość zastosowanego w nowym iPadzie ekranu Retina.

Mimo to rozgrywka wydaje się być na szczęście nie tknięta, główne założenia oraz zasady serii pozostały. W końcu poco zmieniać coś co jest dobre? Jedynym minusem z którym każdy z was może się nie zgodzić jest fakt umieszczenia przeprojektowanego zlepku tras które znamy z poprzednich odsłon, wygląda to tak, jak gdyby twórcy nie wiedzieli jaki kraj czy miasto może zostać odpowiednio zaprezentowane w nowym Ashplacie. Grafika zaś prezentuje się na niebywałym dotąd poziomie prezentując genialne tekstury czy efekty, niestety brakuje nieco szczegółowości na którą tak naprawdę  w biegu nie zwrócimy nawet uwagi.

Via

Be Sociable, Share!