Trzy zupełnie nowe modele zaprezentowane przez fińskiego producenta wczoraj w Bangkoku to nie lad grata dla wszystkich tych, którzy mają niedługo w planach zmianę swoich telefonów na urządzenia w rozsądnej cenie oferujące naprawdę spore możliwości. 

Powyższe słowa wcale nie są bezpodstawne, trzy nowe słuchawki dołączające do sporej już rodziny 10 modelu Asha Touch powiększą się o modele Nokia Asha 305, 306 oraz 311. Każda z tych słuchawek ukierunkowana została głównie na  niezwykle szybką możliwość przeglądania zarówno stron internetowych jak i sieci społecznościowych dzięki super szybkiej przeglądarce internetowej Nokia Browser 2.0 oraz wydajność pozwalającą bez najmniejszych problemów zagrać w najnowsze oraz te najbardziej wymagające gry których otrzymamy na starcie zupełnie za darmo aż 40 dzięki współpracy jednego z największych producentów gier na świeci, firmy EA Games.

Niestety Nowe nokie prócz oferowanych wyżej możliwości będą od siebie mocno odbiegały, zarówno możliwościami, ceną jak i wyglądem. Jeśli chodzi o wygląd to z pewnością każdy z użytkowników znajdzie model odpowiedni do swojego gustu. Wszystkie słuchawki są jednak do siebie bardzo podobne oraz oryginalne na tle tego, co oferują nam obecnie inni producenci.

Każdy z telefonów obowiązkowo wyposażony został w ekran dotykowy, niestety, tylko jeden z 3 modeli otrzyma panel dotykowy stworzony w technologii pojemnościowej pozwalający między innymi na rozpoznanie więcej niż jednego punktu dotykanego właśnie miejsca dzięki czemu kontrola zaimplementowanym przez Nokie interfejsem Asha Touch UI zostanie nieco uproszczona w 2 pozostałych modelach nie obsługujących multi-dotyku.

Najbogatszy i zarazem najciekawszy model Asha 311 poza lepszym ekranem dotykowym otrzyma również bardzo interesującą specyfikację wewnętrzną w skład której wchodzi między innymi procesor taktowany zegarem 1GHz czy szybkie połączenie internetowe dzięki zaimplementowanej technologii HSPA. Ubogo na tle pozostałej specyfikacji może wydawać się niestety 3,2-megapikselowy aparat który mimo to powinien wystarczyć mniej wymagającym użytkownikom dla których urządzenia serii Asha są głównie skierowane.

Pozostałe modele w których skład wchodzi między innymi Asha 305 są równie interesujące. W przypadku 2 pozostałych  ukierunkowanie zostało nieco zmienione, w przypadku Nokii 305 winą tą obarczyć można slot na 2 karty SIM  pozwalający w jednej chwili bez konieczności wyłączania urządzenia dzwonić czy smsa z 2 numerów oraz moduł WiFi zawarty w modelu Asha 306. Pozostała specyfikacja obydwu modeli nie różni się od siebie, w niskiej cenie otrzymamy zarówno 2-megapikselowy aparat oraz moduły GPRS i EDGE które z pewnością nie zachwycą tych najbardziej wymagających użytkowników.

Z pewnością nowe modele Nokia Asha zyskają sporą popularność wśród młodzieży, ciekawi mnie jednak czy któregoś z was zainteresowała już teraz dzisiejsza zapowiedź. Dajcie koniecznie o tym znać w komentarzach!

Be Sociable, Share!