Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII swoją premierę miał prawie miesiąc temu i choć nie ma jeszcze oficjalnych danych na temat sprzedaży tego modelu to z preorderu (9 milionów zamówień) można wywnioskować, że będzie to najlepiej sprzedający się smartfon Samsunga. Jak w takim razie na jego tle wypadają inne modele tego producenta z serii Galaxy?

Jak podaje portal chinadaily.com.cn duet Samsung Galaxy S oraz młodszy brat Galaxy SII przekroczyły barierę sprzedaży 50 milionów słuchawek. Modele te sprzedawały się odpowiednio w nakładzie: Samsung Galaxy S – 24 miliony sztuk, Samsung Galaxy SII – 28 milionów sztuk. Wynik fenomenalny, jak na dwa modele smartfonów. Można sobie pomyśleć, że gdyby to  przełożyć na populacje, to każdy obywatel Polski, Czech i pewnie jednego większego miasta w Niemczech posiadałby model Samsunga Galaxy S lub SII.

Jednak co najlepsze może dopiero nadejść, bo już teraz możecie kupić Samsunga Galaxy SIII, którego przedsprzedaż wyniosła 9 milionów sztuk. Choć cena tego modelu nie jest niska, chętnych z pewnością nie będzie brakowało. Więcej o przedsprzedaży Samsunga Galaxy SIII przeczytacie we wpisie Marka – Samsung Galaxy SIII bije rekordy przedpremierowej popularności wśród operatorów.

Co ciekawe Samsung Galaxy Note, który pomimo mocnej kampanii reklamowej nie jest popularnym modelem, na świecie sprzedano już 7 milionów sztuk tego modelu. To bardzo dużo jak na coś tak nieporęcznego, co ma być smartfonem a niekoniecznie tabletem bo jest za małe.

Nie podano natomiast pozostałych statystyk dotyczących serii Galaxy – a szkoda. Można przypuszczać, że dużym powodzeniem cieszą się także modele Samsung Galaxy S Plus, Galaxy Ace oraz Galaxy Mini. Przyszłość należy jednak teraz do innego modelu i jest nim z pewnością Samsung Galaxy SIII.

Be Sociable, Share!