W dobie coraz liczniejszych wszystko odpornych smartfonów Nokia zdaje się pozostawać w tyle ze swoimi słuchawkami. Niedawne zapowiedzi nowych technologii opracowanych przez Finów przyniosły spore nadzieje na szybką zmianę w tej kwestii. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej sprzecznych informacji na ten temat. 

Kilka dni temu w sieci głośno zrobiło się na temat badań prowadzonych w jednym z ośrodków Nokia Research Center w Cambridge gdzie opracowywana została zupełnie nowa nanotechnologia pozwalająca w łatwy sposób zupełnie uodpornić przyszłe słuchawki Nokii od kurzu czy wody. To co na dzień dzisiejszy opracowano wydaje się być początkiem nowej ery wodoodpornych telefonów których Nokia ma przecież kilka w swojej bibliotece.

Nokia postanowiła stworzyć nawet specjalny filmik pokazujący działanie innowacyjnej powłoki hydrofobowej dzięki której pokryte nią smartfony wykażą pełną odporność na zachlapania. Całość działa mniej więcej na zasadzie braku tarcia pomiędzy powierzchnią urządzenia a wodą która najzwyczajniej w świecie spłynie z urządzenia nie uszkadzając jego elementów elektronicznych. Technologię potwierdził nawet sam wiceprezes Nokii na terenie Europy Zachodniej, Canon Pierce

Tymczasem w sieci pojawiły się właśnie zupełnie sprzeczne informacje z tym co Nokia stara się nam zaprezentować, jeden z pracowników fińskiego koncernu twierdzi, że Nokia przynajmniej w najbliższym czasie nie ma zamiaru implementować tego typu technologii w swoich urządzeniach. Może to więc oznaczać, że kolejny genialny projekt Nokii podobnie jak MeeGo czy Maemo pójdzie do piachu, tym razem jednak o wiele wcześniej. Dziw bierze, że Nokia nie zauważa swoich błędów usilnie starając się wierzyć we własną doskonałość, wizję oraz popularność która z roku na rok widocznie spada szczególnie jeśli chodzi o segment smartfonów. Jako wieloletni fan Nokii nie jestem w stanie wytłumaczyć sobie tak zróżnicowanego zachowania fińskiego giganta który być może już niebawem zostanie zmieciony z rynku za sprawą silnej konkurencji.

Be Sociable, Share!