Zapewne wielu z was będzie w szoku słysząc że jeden z największych Japońskich gigantów postanowił wypuścić na rynek telefon bez mikrofonu do rozmów. Pierwsze informacje wydają się być bardzo kontrowersyjne, w rzeczywistości jednak sprawa ma się zupełnie inaczej a użytkownicy Urbano z pewnością porozmawiają z innymi bez najmniejszych problemów. Jak to zrobią?

Najprościej rzecz ujmując Kyocera postanowiła wykorzystać w swoim smartfonie nową technologię do rozmów nie wymagającą do sprawnego działania wbudowanego mikrofonu. Technologia ta umożliwia rozpoznanie fal dźwiękowych wędrujących prosto z naszych ust. Nie wgłębiając się w szczegóły działa to niemal identycznie jak implanty dla osób niedosłyszących czy nasze ucho które jest w praktyce odbiera jedynie fale dźwiękowe które w późniejszym etapie są „konwertowane” na to co nazywamy dźwiękiem.

Pomysł wykorzystania takiej technologii jest o tyle ciekawy, że pozwala zupełnie wyeliminować niechciane szumy czy zakłócenia wydobywające się z otoczenia w którym aktualnie się znajdujemy. Telefon rozpozna i wyśle bowiem jedynie nasze słowa które wypowiemy podczas rozmowy.

Pozostała specyfikacja Kyocera Urbano również warta jest zainteresowania. Smartfon wyposażono w 8-megapikselowy aparat ,dwurdzeniowy procesor Snapdragon S2 taktowany zegarem 1,4GHz wsparty 1GB pamięci RAM, 4,1-calowy wyświetlacz  czy baterię 1500mAh.

Urządzenie pozwala więc wyróżnić się na tle pozostałych słuchawek z Androidem, w szczególności dla tych użytkowników który często rozmawiają przez swój telefon. Sam smartfon swoją premierę ma już jutro, niestety nie podano dokładnej ceny urządzenia ani nie zapowiedziano jego dostępności na rynkach Europejskich czy Amerykańskim.

Via

 

 

Be Sociable, Share!