Motorolla tuż po wypuszczeniu urządzeń ze swoją autorską nakładką na Anrodia, Blur, nie otrzymywała zbyt przychylnych informacji od jej użytkowników. Narzekano na toporność, słaba optymalizację czy najzwyczajniej w świeci brzydki i staromodny dizajn. Tymczasem premiera Androida Ice Cream Sandwitch przyniesie ze sobą zupełnie nową wersję nakładki która tym razem może okazać się Hitem wśród urządzeń wykorzystujących system Android z nakładkami producentów. 

Historia Motoroli zna już nawet całkowitą rezygnację z nakładki, tymczasem tuż po przejęciu Motoroli przez Google prezentowane zostają zupełnie nowe rozwiązania które niebawem zagoszczą na urządzeniach Amerykańskiego producenta wraz z premierą najnowszej odsłony Androida 4.0.

Większość doświadczonych użytkowników Androida z pewnością spodziewała się nowej odsłony nakładki. Takie posunięcie jest standardowym rozwiązaniem niemal wszystkich producentów urządzeń z Androidem. Motorola jednak przez długi okres czasu pozostawała ze swoimi rozwiązaniami daleko w tyle względem pozostałych producentów. Tak naprawdę nigdy wcześniej nie doczekaliśmy się tak poważnych zmian w MotoBlur aby nazwać je nową odsłoną modyfikacji interfejsu. Tym razem może okazać się podobnie, różnica jest jednak spora bo tym razem takie posunięcie może wyjść Motoroli na zdorowie głównie dla tego że nakładka w niewielkim stopniu ingeruje w naprawdę ładny dizajn Androida 4.0 nie zabierając mu tym samym tego co powinno stać się znakiem rozpoznawalnym nowego Androida.

Samą nakładkę możecie ocenić sami oglądając poniższe filmiki prezentujące ogólny wygląd oraz zastosowanie nowego MotoBlur’a.

I jak podoba się wam rozwiązanie zaproponowane przez Motorole? Nie zapomnijcie wyrazić waszego zdania na temat nakładki pod wpisem! 

Via

Be Sociable, Share!