Niestety, przychodzą takie dni jak ten dziś w których dowiadujemy się, że nasze telefony pomimo wcześniejszych deklaracji producentów nie otrzymają już więcej aktualizacji. Tak niestety dzieje się z systemem Nokii który pomimo wcześniejszych lat świetności na rynku, wydaniu masy aktualizacji oraz nowych wersji czy w końcu zmianie nazwy na Nokia OS odejdzie w niepamięć szybciej, niż było się można tego spodziewać. 

Niegdyś pożądane modele takie jak Nokia N8 czy E7 pomimo nadal ogromnej popularności już od dłuższego czasu nie są wspierane przez najnowsze oprogramowanie fińskiego producenta. Mimo to najnowsze modele w tym zapowiedziana niedawno rewolucyjna Nokia 808 Pure View miały otrzymać w przyszłości kolejne wersje systemu NokiaOS [Symbian] o przesympatycznych nazwach  „Carla” i „Donna”. Niestety, według jednego z menadżerów południowoeuropejskiego oddziału Nokii aktualizacje te nie zostaną nigdy wydane a najnowszą odsłoną NokiaOS będzie wersja „Belle” znana z obecnej generacji urządzeń które już niebawem w całości otrzymają aktualizację do jej najnowszej wersji.

Na całe szczęście nie oznacza to jeszcze całkowitego porzucenia systemu, Nokia postanowiła nie wydawać sporych aktualizacji a jedynie udostępnić dwa tak zwane Feature Packi zawierające usprawnienia systemu. Mimo wszystko użytkownicy urządzeń z systemem Nokii stracą wiele, szczególnie ci nowi. Nowe aktualizacje miały przynieść bowiem nie tylko nowe funkcje ale również obsługę między innymi 2-rdzeniowych procesorów czy wprowadzić możliwość oglądania filmów HD bez konieczności doinstalowywania dodatkowego, nieoficjalnego oprogramowania.

Zapewne dzisiejsza informacja wpłynie pozytywnie na rozwój systemu Microsoftu na którym Nokia postanowiła się skupić już jakiś czas temu. Nie zmienia to jednak faktu, że łezka się w oku kręci widząc śmierć systemu bliskiego ogromnej liczbie użytkowników, w szczególności, że tych użytkowników na świecie nie brakuje.

 Via

 

Be Sociable, Share!