Odliczanie do zapowiedzi kolejnego iPhone’a rozpoczęło się tuż po premierze modelu 4S. Na pierwsze plotki nie trzeba było długo czekać, jak zawsze na pierwszy ogień poszły informacje dotyczące większego ekranu oraz przeprojektowanego dizajnu. Tym razem w sieci pojawiły się jednak bardziej szczegółowe informacje dotyczące w głównej mierze ekranu nowej słuchawki Apple.

Dzisiejsze informacje można podzielić ze względu na źródło oraz treść. Pierwsza szczegółowa plotka pojawiła się na portalu 9to5Mac i dotyczyła nowego, większego ekranu o zmienionej rozdzielczości do 1136x 640 pikseli a co za tym idzie zmienionych proporcjach wyświetlacza. Nie  musi to jednak oznaczać, że telefon zwiększy swoje wymiary, wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę możliwość, że nowy iPhone nie zostanie przeprojektowany pod względem dizajnu możemy otrzymać identyczny model z większym ekranem na którego miejsce znalazło by się dookoła ramki obecnej generacji urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

Takie posunięcie z pewnością przyniosło by wiele plusów takich jak więcej miejsca na ekranie bez straty na jakości wyświetlanego obrazu. Niestety istnieją również spore obawy, dotychczas proporcje ekranu nie były zmieniane dzięki czemu twórcy wszelkiego rodzaju aplikacji nie musieli męczyć się specjalnie z dostosowywaniem interfejsu do wymiarów wyświetlacza.


Informacje te wydają się być jednak po części sprzeczne biorąc pod uwagę odkrytą niedawno przez MacRumors ramkę ekranu nowego iPoda Touch który jest odpowiednikiem iPhone’a bez funkcji komunikacyjnych takich jak funkcja sms czy telefonu. Ramka ukazuje jednak panel o przekątnej 4,1-cala a nie tak jak ma to miejsce w przypadku poprzedniej informacji, przekątnej mierzącej 3,95-cala.

Powyższe różnice mogą być jednak spowodowane wieloma czynnikami takimi jak nieznane, jedynie prototypowe wersje wyświetlaczy lub po prostu próbą rozdzielenia podobieństwa 2 odmiennych urządzeń jakimi są iPhone i iPod.

 

Be Sociable, Share!