Wiele razy mogliśmy przekonać się, że tani nie zawsze znaczy gorszy. Nowy model z pod skrzydeł chińskiego producenta Huawei ma zamiar potwierdzić te słowa nowo zapowiedzianym modelem Shine

Huawei na swoją korzyść rozwija się w zastraszającym tempie. Coraz to nowsze modele chińskiego producenta tworzą realną konkurencję dla koncernów takich jak Samsung czy HTC. Zarówno cena nowego modelu oscylująca w granicach do 1000zł oraz jego specyfikacja przemawiają na korzyść zarówno portfeli przyszłych użytkowników wymagających więcej od telefonu niż zwykłych standardowych funkcji jak i samego producenta.

Niestety projektanci Huawei pomimo stworzenia naprawdę ciekawego urządzenia prawdopodobnie kolejny raz polecieli na łatwiznę tworząc urządzenie widocznie inspirowane jednym z topowych urządzeń innych producentów, tym razem jednak inspiracją okazał się model HTC One X. Nie musi to jednak oznaczać że urządzenie będzie złej jakości, wręcz przeciwnie, Huawei Shine może okazać się  modelem wartym uwag każdego użytkownika iPhone’a którym ciężko jest zaimponować wykonaniem jakiegokolwiek Androida. 

Specyfikacja Shine’a to tuż po cenie jego główna zaleta, za cenę low-endowych modeli smartfonów takich jak Samsung Galaxy Ace otrzymamy smartfon z dwurdzeniowym procesorem taktowany zegarem 1GHz wspartym aż 1GB pamięci RAM, 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960×540 pikseli czy 5-megapikselowi aparat a to wszystko działające pod kontrolą najnowszego Androida Ice Cream Sandwich. Niewielką wadą może okazać się jednak wbudowana, 4GB pamięć wewnętrzna urządzenia. Sytuację ratuje jednak slot na katty pamięci z możliwością rozbudowy do 32GB.

Wydaje się więc, że nowy Huawei ma szanse sporo namieszać na rynku low-endowych smartfonów. Cena wraz z oferowanymi możliwościami może skłonić pozostałych producentów do obniżenia cen hig-endowych smartfonów na korzyść każdego z nas.

Via

Be Sociable, Share!