Popularność Windows Phone’a rośnie z dnia na dzień. Niestety, w chwili obecnej dorównanie popularnością platformy Microsoftu do poziomu urządzeń z iOS czy Androidem jest kwestią oczekiwania liczonego w miesiącach lub nawet latach. Tymczasem okazuje się że sprawa ma się zupełnie różnie w rożnych zakątkach ziemi. 

Chiński rynek już nie raz nas zaskakiwał, zarówno jeśli chodzi o informacje na temat nowych urządzeń jak i szczegółów dotyczących sprzedaży smartfonów czy tabletów. Najlepiej sprzedający się telefon na świecie, iPhone od Apple w tamtej części świata według statystyk sprzedaje się o wiele gorzej od urządzeń wyposażonych w okienka od Microsoftu. 

Mimo sprzyjającej informacji wszystkim fanom oraz producentom smartfonów z systemem Windows Phone na pokładzie taki stan rzeczy nie oznacza wcale wysokiej sprzedaży urządzeń. Zarówno telefony z logiem nadgryzionego jabłka jak i te posiadające logo powiewającej flagi nie sprzedają się w Państwie Środka tak, jak życzyli by sobie tego producenci. Słuchawki z systemem Microsoftu  znajdują się jedynie w rękach 7% użytkowników telefonów w Chinach podczas gdy urządzenia z iOS w tym tablety Apple’a kontrolują zaledwie 6% całego rynku. Biorąc jednak pod uwagę liczebność użytkowników w poszczególnych krajach wynik 6% w kraju takim jak Chiny może okazać się dla producentów bardziej wartościowe, niż kontrola o wiele większej części rynku w krajach takich jak Polska.

Via

 

Be Sociable, Share!