Otwartość systemu Android pozwala instalować ten system niemal wszędzie, czemu by więc nie spróbować zmieścić zielonego robocika od Google w urządzeniu wielkości pendrivea wyposażonego w podzespoły znane ze średniej klasy smartfonów i nazwać go mini komputerem? 

Z takiego właśnie założenia wyszli twórcy dzisiejszej nowinki jaką jest energooszczędny, niezwykle mały komputer mieszczący się w kieszeni w której z pewnością starczyło by miejsca na dodatkowy portfel czy telefon. Opublikowana w serwisie Arstechnica komputer MK802 posłuży bardziej jako pendrive niepotrzebujący komputera czy innego urządzenia do odtworzenia multimediów na nich zawartych niż pełnoprawny komputer.

„Komputer” prócz znanego wszystkim Androida Ice Cream Sandwitch oraz wsparcia dla filmów FullHD otrzymał procesor Cortex A8 taktowany zegarem 1,5GHz wsparty układem graficznym Mali400 oraz 512MB RAM. Nie zapomniano również o wyjściu video w postaci portu HDMI czy standardach takich jak pełnowymiarowe USB, slot na karty MicroSD czy WiFi pracujące w standardach B/G.

Mimo fabrycznie zainstalowanego Androida użytkownicy bez problemu będą mogli zainstalować na „pendrvie” dystrybucje Linuxa wspierające architekturę ARM w której zaprojektowany został procesor mini-komputera. Całość wydaje się być również interesująca ze względu na cenę która nie przekroczy 74 dolarów dających w przeliczeniu cenę sięgającą maksymalnie 300zł. W tej cenie więc warto zastanowić się nad kupnem pendrivea z Androidem który posłużył by jako przenośne domowe centrum multimediów.

Via 

 

Be Sociable, Share!