Nokia Lumia 610

Nokia Lumia 610

Dzisiaj w Warszawie miała miejsce konferencja Nokii, na której to zaprezentowano dwa nowe modele smartfonów. Wśród nich znalazła się Nokia Lumia 610, którą od 18 maja będzie można nabyć w sieci sklepów Euro RTV AGD. Ile zatem będzie kosztował nowy smartfon od Nokii? Co będzie posiadał?

Nokia Lumia 610 będzie zatem najmłodszym dzieckiem serii Lumia, który trafi do sprzedaży. Tym samym będzie to zdecydowanie najtańszy model Nokii z systemem Windows Phone. Przyjrzyjmy się nieco bliżej specyfikacji tego modelu.

Nokia Lumia 610 specyfikacja

Wygląd zewnętrzny

Nokia Lumia 610 będzie wyposażona w pojemnościowy wyświetlacz 3,7 cala (480×800) wykonany w technologii TFT. W dolnej części wyświetlacza znajdziemy standardowe trzy funkcjonalne skróty do menu głównego, wyszukiwarki Bing oraz klawisz wstecz. Podobnie, jak w modelu Lumia 800 po boku znajdziemy klawisze głośności, aparatu i przycisk zasilania.

Nokia Lumia 610 white

Nokia Lumia 610 white

Sprzęt

Nokia Lumia 610 wyposażona została w jednordzeniowy procesor o taktowaniu 800MHz. Dla sprawnego funkcjonowania inżynierowie Nokii dołożyli 256MB RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej.

Aparat

Ponadto Lumia 610 wyposażona będzie w aparat 5 Mpix o rozdzielczości 2592×1944 pikseli i 4-krotnym zbliżeniu cyfrowym. Aparat może zapisać zdjęcia w jakości JPEG/EXIF lub XMP. Oczywiście będziemy także mogli nagrać filmik tym modelem w jakości HD (720p) z szybkością 30 klatek na sekundę. Pliki zapisują się w formacie MPEG-4.

System operacyjny i aplikacje

Oczywiście także ten smartfon, tak jak cała rodzina Nokia Lumia, wyposażony będzie w system Windows Phone 7.5 Mango – jest to nieco zmodyfikowana wersja dostosowana do wolniejszego procesora, który dostępny jest w tym modelu. Normalny użytkownik nie zauważy jednak żadnych zmian poza tymi, o których pisałem już nieco wcześniej. Ponadto w Nokii Lumia 610 znajdziemy wbudowane aplikacje: Bing Maps, Najlepsze Aplikacje, Nokia Mapy, Nokia Drive, Nokia Contacts Transfer, Nokia Muzyka a także Centrum Xbox Live oraz szybki dostęp do sklepu Marketplace. Nie zabraknie także pakietu Office (Excel, Word, Powerpoint, One), SkyDrive i Lync.

Nokia Lumia 610 black

Nokia Lumia 610 black

Dodatki

Żaden nowoczesny smartfon nie może się obyć bez takich dodatków, jak: WiFi, akcelerometr, GPS z A-GPS czy radia FM – podobnie jest w przypadku omawianego modelu. Lumia 610 także posiada wszystkie te dodatki. Sprawne działanie powinna zapewnić bateria Li-Ion o mocy 1300mAh (BP-3L).

Nokia Lumia 610 tył

Dostępność i cena

Smartfon będzie dostępny w czterech kolorach: biały, cyan, magenta i czarny. I teraz jedna z ważniejszych informacji – cena detaliczna (taka, jak w sklepach) Nokii Lumii 610 wyniesie 999zł. To bardzo dobry news – żadna wcześniejsza Lumia nie kosztowała wyjściowo tak mało. Możemy się spodziewać, że będzie to chętnie wybierany przez operatorów komórkowych „telefon za złotówkę”.

Sprzedaż modelu Nokia Lumia 610 będzie wspierana przez rozbudowaną kampanię marketingową, której hasłem jest „Podkręć Zabawę”. Prowadzone działania będą skupiać się głównie na dwóch kanałach komunikacji. Pierwszy to punkty sprzedaży w centrach handlowych, w których będą przygotowane specjalne stoiska. Każdy, kto w dniach 25.05 – 23.06 br. odwiedzi strefy Nokia w wybranym centrum handlowym, będzie mógł zapoznać się z całą rodziną smartfonów Lumia oraz stworzonymi z myślą o niej akcesoriami. Dla osób kupujących w tym czasie smartfony Lumia przewidziane są nagrody. Więcej informacji o akcji będzie publikowanych na bieżąco na stronie Nokia.pl oraz profilu Nokia Poland w serwisie Facebook. Drugi rodzaj działań będzie koncentrował się głównie wokół mediów społecznościowych. Obecnie trwa projekt „Zostań testerem Nokia Lumia 610”, do którego odnotowano już ponad kilka tysięcy zgłoszeń. Dodatkowo 1. czerwca ruszy dwutygodniowa ogólnopolska kampania telewizyjna.

Be Sociable, Share!