Nokia 808 PureView

Do sieci przedostała się informacja jakoby cena smartfonu Nokia 808 PureView miała wynieść mniej niż 2000zł. Jeśli tak, to może okazać się ona łakomym kąskiem nie tylko dla osób szukających technologicznych nowinek ale także dla tych, którzy często fotografują. Ile zatem dokładnie będzie kosztować Nokia 808 PureView?

Model ten ma być punktem przełomowym w kategorii foto jeśli chodzi o smartfony. I tak z pewnością będzie bo żaden model telefonu nie był jeszcze wyposażony w aparat, który ma 41Mpix. Nokia oprócz liczb zapowiada także nową jakość fotografowania i kręcenia video – jak to wyjdzie w praktyce, okaże się w chwili gdy telefon trafi w ręce Kowalskiego.

Wielu specjalistów nadal jednak patrzy na ten model z przymrużeniem oka a to choćby dlatego, że nie za bardzo wierzą w moc aparatu 41Mpix. To jednak nie ma być główną bolączką tego smartfona – ma nią być system operacyjny. Nokia nieco na przekór rozsądkowi postanowiła wcisnąć w model 808 PureView Symbian Nokia Belle OS – który nie jest raczej system rozwojowym i powoli przechodzi do historii Nokii. Zastrzeżenia można mieć także do wyświetlacza – z jednej strony duży, piękny wyświetlacz 4 cale, natomiast z drugiej rozdzielczość tylko 360×640 pikseli.

Przeciek dotyczący Nokii 808 PureView pojawił się oczywiście w kodzie źródłowym strony Nokii. Model ten w pierwszym rzucie pojawi się w Indiach i Rosji i to właśnie w na lokalnej stronie Nokii w Indiach pojawiła się cena 29 999 rupii indyjskich, co według dzisiejszego kursu daje nam cenę 1822,91zł.

W mojej ocenie jest cena, która w sposób umiarkowany zostanie przyjęta przez klientów – z jednej strony nie jest ona wysoka, natomiast z drugiej musimy spojrzeć , że w zamian nie dostajemy smartfona z najnowszym oprogramowaniem jak to się ma w przypadku Nokii Lumia. Zobaczymy, jak zostanie przyjęty ten model – miejmy nadzieję, że już w przyszłym miesiącu trafi także do nas do sprzedaży.

Be Sociable, Share!