Jak wiadomo nie od dziś Nokia ma spore problemy ze sprzedażą swoich smartfonów, na szczęście seria Lumia zaczyna zmieniać postrzeżenie fińskiego producenta przez użytkowników na leprze. Niestety, grono osób ocenia Nokię jedynie pod pryzmatem ilości sprzedanych smartfonów nie biorąc pod uwagę tanich słuchawek dla mas.

Nokia pomimo niepowodzeń na rynku smartfonów od wielu lat nie schodzi z tronu największego dostawcy budżetowych słuchawek na które stać większość z nas. Nie wszyscy użytkownicy wykorzystują moc nawet low-endowych telefonów które często służą dla wielu jedynie do dzwonienia dzięki czemu zapowiedziana właśnie Nokia 110 i Nokia 112 mogą okazać się prawdziwym hitem.

Najniższa półka cenowa do której przyjdzie nam sięgnąć w celu zakupu modelu 110 lub 112 wcale nie musi oznaczać że telefony te są nic niewarte. Wręcz przeciwnie, w najniższej cenie otrzymamy słuchawki posiadające slot na 2 karty SIM, 1,8-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 128 na 160 pikseli, łączność Bluetooth oraz GSM działające w standardzie 900 i 1800MHz. Dodatkowo do naszej dyspozycji oddany zostanie slot na karty pamięci microSD dzięki czemu niewielka ilość pamięci wbudowanej będzie miała szanse poszerzyć się do maksymalnie 32GB. Slot przyda się w przypadku w którym będziemy chcieli posłuchać swojej ulubionej muzyki prosto z telefonu dzięki wbudowanemu, 3,5-milimetrowemu wejściu Audio mini-jack oraz kompatybilności znanego systemu serii S40 kompatybilnego z plikami muzycznymi w najpopularniejszym obecnie formacie MP3, z tyłu obudowy znalazło się nawet miejsce na aparat VGA.

Jak widać obie słuchawki są do siebie bardzo podobne pod względem technicznym, jedyną różnicą nie związaną z wyglądem jest różnica w pojemności baterii. Model 112 otrzyma baterię nieznacznie większą od tej którą znajdziemy w Nokii 110. Producent twierdzi że telefony wytrzymają nawet do 35 dni w trybie czuwania oraz do 15 godzin ciągłej rozmowy. To naprawdę imponujący wynik biorąc pod uwagę, że większość smartfonów obecnej generacji nie wytrzyma nawet tygodnia czuwając bez ładowania.

Cena w zależności od modelu to odpowiednio jedynie 35 Euro w przypadku Nokii 110 oraz 38 Euro za model 112. Dzięki bardzo niskiej cenie telefonu z pewnością znajdą wielu mniej wymagających odbiorców na całym świecie. Dokładna premiera urządzeń niestety nie jest jeszcze znana, pewne jest natomiast, że urządzenia trafią na rynek jeszcze w tym kwartale.

Via

 

Be Sociable, Share!