Windows Phone Marketplace

Windows Phone Marketplace rośnie w siłę. Developerzy dodają po 250 aplikacji dziennie do tego wirtualnego sklepu z aplikacjami. Co więcej od wprowadzenia na rynek smartfona Nokia Lumia 800 w markecie pojawiło się dodatkowo ok. 40 000 aplikacji!

Pierwszym krokiem milowym WP Marketplace było dobicie do granicy 60 000 elementów do pobrania ze sklepu 22 stycznia 2012. Kolejne dziesiątki (tysięcy) pojawiały się praktycznie co miesiąc. Aby przejść z bariery 80 000 elementów do 90 000 sklep potrzebował na to 35 dni. Tak więc koło czerwca bazar dodatków dla systemu Windows Phone powinien zamknąć się w okrągłej liczbie 100 000 elementów.

Oczywiście warto zwrócić uwagę, że zawrotne tempo dodawania aplikacji do marketu nie będzie trwało wiecznie – pomysły na aplikacje powoli się kończą a kto miał już sklonować jakąś popularną grę – dawno to zrobił. Warto także pamiętać o tym, że niektóre aplikacje są dostępne tylko na wybranych rynkach – dla przykładu w chińskim WP Markecie dostępnych jest tylko 29 379 elementów.

Poniżej możecie zobaczyć w jakim tempie przybywało elementów w Windows Phone Marketplace.

Windows Phone Marketplace

Jakiej kategorii aplikacji jest najwięcej w Windows Phone Marketplace?

Najwięcej aplikacji dotyczy szeroko rozumianej rozrywce (19%). Kolejne miejsce zajmują narzędzia (15%). Ostatnie miejsce na podium przypada grą (13%). Poza stawką medalową znajduje się pozycja książek i recenzji (12%).

Windows Phone Marketplace category

Jaki procent elementów w WP Marketplace jest płatnych a jaki darmowych?

Ponad połowa, bo aż 68% aplikacji w Windows Phone Marketplace możemy ściągnąć za darmo. 22% elementów dostępnych jest w wersji płatnej. Natomiast co dziesiąty element (10%) dostępny jest w wersji połączonej: płatna + trial (możliwość przetestowania). Możliwość testowania aplikacji przed jej zakupem wydaje się być idealnym rozwiązaniem – nie zawsze jesteśmy pewni czy nawet te kilka złotych jest warte danej pozycji, nie wspominając już o drogich apkach.

Windows Phone Marketplace vs Nokia Store

W tej chwili w Nokia Store dostępnych jest ponad 100 000 elementów i ponad 100 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy pobierają je ponad 13 milionów razy dziennie. Dla przykładu sklep od Microsoftu powiększył swoje portfolio z 7 000 elementów do 65 000 elementów tylko w ciągu jednego roku. Oczywiście nie należy tutaj mówić o rywalizacji tych dwóch sklepów – łączy je raczej przyjaźń a przede wszystkich wspólny biznes. Nokia powinna się cieszyć z takiego obrotu sprawy i mieć nadzieje, że kolejne smartfony z Windows Phone na pokładzie (Nokia Lumia 900, Nokia Lumia 610) tylko jeszcze bardziej spopularyzują korzystanie ze sklepu Microsoftu.

Via

Be Sociable, Share!